Užijte si s dětmi advent a vyrobte si andělíčky na stromeček

Vánoční čas je tím nejhezčím, když si ho užíváte se svými milovanými. Proto zanechte veškerého shonu, odložte úklid a nákup a vyrobte si s dětmi malé andělíčky na stromeček. Postup je velmi jednoduchý, tak se pojďme pustit do práce.

Na dva andělíčky budete potřebovat:

  • papír o velikosti A4 (bílý, červený, nebo s vánoční tématikou)
  • kousek slabého měděného drátku
  • dva korálky nebo perličky s dírkou
  • nůžky
  • tavnou pistoli

Postup přípravy andělíčku:

Papír o velikost A4 rozdělejte na dvě poloviny tak, aby vznikly dvě A5. Na jednoho andělíčka budete potřebovat jeden papír A5. Papír před sebe položte na šířku a začněte skládat pravidelnou harmoniku. Až budete mít papír složený, po všech stranách vystřihněte malé pravidelné trojúhelníčky. Menší trojúhelníčky můžete také vystříhat na hranách harmoniky.

Jakmile máte takto připravený papír, položte si ho před sebe na výšku. Tužkou ji směrem nahoru rozdělte na třetiny. Na jeho kratší straně najděte půlku. Nyní přijdou na řadu křídla. Ty vytvoříme tak, že papír nastřihneme v půlce, kterou jsme si vyznačili, pouze do jedné třetiny, na které jsme si papír předem rozdělily.

Nyní vezmeme korálek, nebo perličku a protáhneme jím drátek. Na jednom konci ho zavážeme, aby držel, na konci druhém uděláme očko, za které budeme andělíčka věšet na stromeček. Poté si vezmeme papír, nastřižené kratší půlky lehce nahneme na strany a přesně na střed přiděláme korálek pomocí tavné pistole. Tímto vytvoříme hlavičku. Na úplný závěr ještě drátkem rozdělíme část sukénky a křídel tak, že ji silně obmotáme. A andělíček je na světě.

Nyní si můžete vyrobit andělíčkových ozdob několik. Uvidíte, že na stromečku budou jen zářit.