Jak si poradit s těhotenskou nevolností

Žaludeční nevolnost je v těhotenství velmi běžným problémem, který zužuje až tři čtvrtiny těhotných žen. Co se ale s tělem děje, když se takto cítíte a co dělat proti tomu, abyste tomuto problému zamezili? Čtěte proto dále.

Jak správně jíst

V první řadě byste měli jíst pouze potraviny, které vám momentálně chutnají, a po kterých vám nebude těžko. Pokud vám často nebývá dobře, vyvarujte se experimentům a vsaďte na jistotu.

Malé porce jsou základem, stejně jako časté jídlo. Nepřejídejte se, spíš si jídlo rozložte během dne do několika etap. Je pro vás mnohem lepší, abyste jedla i osmkrát za den, než si dopřála velký oběd.

S tím se pojí i to, že byste měli mít pořad nějakou malou svačinu při sobě. Skvěle postačí müsli tyčinka. Jakmile totiž budete hodně hladová, nejspíš i vám udělá špatně jak před tak po jídle. Během dne proto neustále uzobávejte malé kousky jídla, jako jsou ovesné vločky, sušené ovoce a jiné a nikdy nemějte prázdný žaludek.

Jakmile vstanete, ihned snězte něco malého a nejlépe sladkého. Nesmí vám klesnou hladina cukru v krvi.

Poslední bod je ten, že byste se měli vyvarovat přípravkům, které obsahují velké množství železa. To totiž umí nevolnost vyvolat. Užívat byste je měla pouze v případě, že vám byl diagnostikován nedostatek železa v těle.

Jak správně pít

Prvním a nejdůležitějším bodem je dodržovat správný pitný režim. Pokud zvracíte, měli byste denně vypít 2 až 3 litry čisté neperlivé vody, abyste zabránili dehydrataci.

Proti nevolnosti se ukázal velmi účinným zázvorový čaj, který lze dochutit medem a citrónem. Co dále pomáhá je citrónová šťáva s ledem, ovocný nanuk, nebo olizování kostky medu. Zklidňující účinek má rovněž šťáva z melounu, hrušky a hroznového vína.

V závěru lze snad ještě podotknout, že těhotné ženy by měli často odpočívat, ale ani nezapomenout na pohyb. Ideální je procházka na čerstvém vzduchu, plavání nebo těhotenská jóga.

Pokud tedy trpíte v těhotenství nevolnostmi, vyzkoušejte těchto pár rad. Uvidíte, že toto období bude nakonec velmi příjemné.