Nadělte svým dětem zdravý mikulášský balíček

Každoroční nadílka od Mikuláše pro vaše děti se z velké části nejspíš skládá ze sladkostí, jako jsou čokoládové postavičky, ledové čokoládky, bonbóny, sušenky, adventní kalendář a podobně. Pokud svému potomkovi dopřáváte i ovoce, většinou je zastoupeno v minimálním množství. Proč ale každý rok děti obdarovávat nezdravými cukru a tuky a místo toho jim nevytvořit balíček plný zdravých dobrot?

Proč dětem nedat oblíbené cukrovinky?

Asi každý z nás ví, že sladkosti jsou velice nezdravé. Proč tedy ničit zdraví vašim dětem již v útlém věku.

gingerbread-1262890_960_720

Proč dítěti neupéct vlastní perník?

Ty nejlacinější cukrovinky jsou zpravidla plné nezdravých barviv, přidaných látek, konzervantů, cukru a tuku. Z výčtu tak můžeme vidět, že takový balíček ke zdraví dítěte moc neprospěje. Navíc čokoládové postavičky a levné adventní kalendáře nemají s čokoládou vůbec nic společného, a proto byste se takovému dárku měli spíše vyhnout. Dítě jinak bude jíst nezdravou sladkost, místo zdravé čokolády.

Jak poskládat dítěti balíček?

Bez sladkostí a malých pochoutek by to ovšem nešlo, a tak se snažte hledat zdravější varianty oblíbených cukrovinek vašich ratolestí. Potěšte dítě třeba adventním kalendářem z kvalitní čokolády. Místo nezdravých sušenek mu nadělte zdravější celozrnnou variantu, slazenou jiným sladidlem, než klasickým cukrem.

advent-559705_960_720

Většinu balíčku by mělo obsahovat ovoce a ořechy.

Pokud si myslíte, že by takový typ balíčku více postihl vaši peněženku, oproti klasickým sladkostem, mýlíte se. Stačí ho jen jinak poskládat. Místo haldy čokoládek dejte dítěti jen jednu, ale kvalitní (například výše zmíněný adventní kalendář). Balíček doplňte o jablka, hrušky, mandarinky, banány, čerstvé ořechy (nikoliv solené) a sušené ovoce. Pro bonbóny zajděte do lékárny a kupte například medové, či lízátka z javorového sirupu.

Dítě s takovým balíčkem bude mít cukrovinek spousta a vy budete mít čisté svědomí, že dítě nedáváte žádné nezdravé, přeslazené a tučné věci. Připravte proto letos Mikuláše trochu jinak.