Kam s dětmi na výlet? Vyrazte do překrásné přírody českých skal

Pomalu opouštíme jarní deště a těšíme se z teplého a slunečného skoro letního počasí, které láká do přírody. Pokud přemýšlíte, kam v těchto dnech vyrazit se svými ratolesti, zavítejte do některých oblastí českých skalisek. Dnes si představíme dvě nejznámější lokality, které pro svou krásu stále lákají řadu turistů.

Adršpašské skály

Při návštěvě tohoto krátkého přírodního okruhu se vám nabídne nepřeberné množství skalních věží, které spolu vytvářejí bohaté skalní město. Jelikož se tyto skály spolu se skálami Teplickými řadí mezi Národní přírodní rezervace, je zde vyžadován vstupní poplatek. Za malou cenu se však můžete spatřit i kouzelné jezero, u tzv. bývalé Pískovny.

Turistická trasa je asi 4 km dlouhá, dobře upravovaná, a tudíž se na ní nemusí bát vydat ani člověk vyžadující bezbariérový přístup. Pouze na vyhlídky je potřeba vyšlapat pár schodů.

V Adršpašských skalách můžete mimo jiné vidět například malé vodopády a potůčky, nebo gotickou bránu. Pokud chcete zažít trochu zábavy, nechte se převozníkem převézt na druhý břeh po malém jezírku.

Cesta je nenáročná, a proto ji snadno zvládnou i ti nejmenší.

Český ráj

Druhou zajímavou destinací s neskutečným množstvím pískovcových skal je Český ráj. Ten oproti Adršpachu nabízí mnohem větší množství cest. Vybrat si můžete od náročných až po nejméně náročné, které jsou vhodné i pro maminky s kočárky. Jednou z těchto tras je například trasa v Prachovských skálách. Stejně jako předešlá, i tato je dlouhá 4 km a zavede vás vyhlídku Míru, ze které je nejkrásnější výhled na celé Prachovské skály, nebo Hlaholskou vyhlídku. Zajímavostí může být, že je tato lokalita jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pokud toužíte po krátkém pěším výletě, Česká republika vám nabídne neskutečné možností. Záleží jen na vás, kterou si vyberete.