Dítě jde poprvé na sportovní kroužek. Jak jej obléct?

Rozhodli jste se zapsat vaše dítě na nějakou sportovní aktivitu, pohybové hry, fotbal, lezení či třeba do skauta, a nevíte, v čem jej na první lekci poslat? Nejedná-li se o nějaký velmi specifický sport, jako je třeba plavání, jistě vám budou stačit kousky, jaké už v šatníku máte. Případné specifické oblečení a pomůcky se budou dát dokoupit časem.

Tepláky značka ideál

Nic nezkazíte, když na jakoukoliv pohybovou aktivitu zvolíte tepláky. Dívčí tepláky se dělají v mnohých střizích i materiálech a využití najdou téměř pro každý sport. Chlapecké tepláky se také hodí na fotbal, první běžecký trénink i míčové hry. Je-li ještě příliš teplo, zvolte klidně spíše pružné kraťasy na gumu. Pro některé specifické sporty je naopak lepší volit upnutější kalhoty, v případě dívek klidně legíny.

Bavlněné tričko

Na vršek zvolte kvalitní bavlněné tričko volného střihu a správné velikosti. Případně můžete zvolit nějaké sportovní tričko, které rychleji schne a lépe odvádí pot. Na první lekci jakéhokoliv sportu nicméně opravdu stačí jen obyčejné bavlněné tričko klasického střihu. V případě velmi chladného počasí akorát zvolte spíše dlouhý rukáv.

Mikina a bunda

Zapomenout byste neměli na nějakou pohodlnou sportovní mikinu. Děti kvůli snadné manipulaci a oblékání oceňují spíše mikiny na uzávěr. Pokud víte, že se sportovní kroužek odehrává převážně venku a počasí zrovna nepřeje, nic nezkazíte, když dítěti přibalíte chlapeckou či dívčí softshellovou bundu. V případě nepříznivého počasí se bude cítit komfortněji než jen v mikině.

Pevné tenisky a vyšší ponožky

Z bot vyberte jistě dobře sedící tenisky, v nichž se dítě i při pohybu bude cítit bezpečně a nebude hrozit žádné zranění kotníků či prstů. Doporučujeme obléct raději vysoké ponožky, které budou také částečně chránit oblast kotníku.

Batůžek s pitím a převlečením

V neposlední řadě dítěti sbalte dostatek tekutin a náhradní oblečení, kdyby byl první den hned tak náročný, že bude mít potřebu si převléct zpocené oblečení.