Jaký vybrat nábytek do nejdůležitějších místností bytu?

Pokud vás v nejbližší době čeká stěhování do nového bytu, případně jste se rozhodli pro výraznou obměnu vybavení stávajícího bydlení, pak je dobré zvážit, jaký nábytek by v jednotlivých místnostech neměl chybět.

Kuchyně

Důležitou místností v každé domácnosti je bezesporu kuchyně. Využíváte ji denně, někteří více, jiní spíše jen okrajově. Vždy je však nutné zde mít alespoň základní vybavení.

Samozřejmostí je kvalitní a náležitě prostorná kuchyňská linka, jejíž rozměry mají odpovídat velikosti místnosti tak, aby zde zbyl dostatek prostoru pro pohyb, alespoň jednu skříň, případně spotřebiče typu chladničky, mrazáku atd.

Výhodu mají ti z vás, kteří disponují dostatečně velkou kuchyní. Pak lze vybírat z více variant kuchyňských linek. Namísto běžné podélné, jež se upíná k jedné ze stěn kuchyně, je možné vybrat třeba linku ve tvaru písmene U s vnitřním ostrůvkem, který poslouží jako přípravna před vařením.

Dětský pokoj

Máte-li doma malé dítě, určitě je na místě mu dopřát vlastní pokojík, je-li dostatečně odrostlé. Najde zde potřebné soukromí, zároveň místnost poslouží i jako studovna v případě, že dítě již chodí do školy.

Dětský nábytek vždy vybírejte dle věku dítěte. V pokoji školáka nesmí chybět pracovní stůl s přiměřeně velkou odkládací plochou a zásuvkami pro uskladnění nejrůznějších pomůcek. Dále pak šatní skříň, menší skříňka na hračky a stolek.

Důležitým prvkem je dětská postel. Vždy musí být minimálně o několik desítek centimetrů delší, než je výška dítěte, aby při spánku mělo tělo potřebné místo a komfort.

Ložnice

Vybavení ložnice je možné provést trochu skromněji. Místnosti přeci jen plní účel hlavně v noci, kdy zde spíte. Základem je tedy především kvalitní postel. Platí pro ni stejná pravidla, jaká jsem zmínil u dětské postele. Praktický je noční stolek v její blízkosti, kam si odložíte hodinky, náušnice a další drobné předměty.

Pakliže doma nemáte samostatnou místnost pro oblečení, je vhodné do ložnice umístit šatník, případně pak ještě komodu pro náhradní ložní a spodní prádlo.