Jak posilovat imunitu u dětí přírodní cestou?

Podzim již pomalu ale jistě začíná a je nejvyšší čas začít myslet na posilování imunitního systému. Přeci jen se blíží zima, přes kterou nekonzumujeme takovou dávku ovoce a zeleniny. Posilujte tak vaši obranyschopnost, ale i vašeho dítěte přirozenou cestou. Dobrou volbou jsou bylinky, aromaterapie a další možnosti, které postrádají chemické látky. 

Denní nátlak

Každý den je lidský organismus vystaven množstvím útoků. Kolem něho se pohybují bakterie, plísně, viry a parazité. Základním ochranným systémem lidského těla je imunitní systém. Ten je však potřeba pravidelně posilovat.

Zdravé stravování

Jelikož imunitní systém ovlivňuje z velké části strava, je důležité dbát u vašich dětí na přísun zdravých potravin. Konzumovat by děti měli především syrovou zeleninu a ovoce, celozrnné pečivo, luštěniny, pohanku, rýži, tofu, ale také maso, to však v rozumné míře. Myslete i na příjem omega-3 mastných kyselin prostřednictvím rostlinných olejů, semínek či ořechů. Omezit se snažte u vašeho dítěte především příjem cukru, který byste měli v jejich stravě nahradit medem, rostlinnými sirupy či stévií.

Vsaďte na rakytník

Skvělým zdrojem vitamínů A, C, E je rakytník. Jeho účinky jsou pro vaše tělo a imunitní systém cenné. Dopřát si ho můžete čerstvý, ve formě šťávy či sirupu. Zasaďte si ho na své zahradě a připravujte si šťávy domácí.

Dýňové semínko

Pro správné fungování řady orgánů a vstřebávání vitamínu A je důležitý především zinek. Dobrým zdrojem zinku jsou právě dýňová semínka či dýňový olej.

Byliny, které posilují obranyschopnost

Při posilování obranyschopnosti vsaďte také na osvědčené byliny. Připravit si totiž můžete domácí tinktury. Ty se podávají v opravdu malém množství rozředěny vodou. Jde například o:

  • tinkturu z echinacey
  • tinktura z hlívy ústřičné

Nebo vsadit na čajové směsi, které si můžete připravit i domácí, jen musíte začít včas se sběrem. Imunitní systém posilují listy maliníku, jahodníku, květy bezu či lipové květy.