Zpátky ve škole – jak je na tom imunita u dětí?

Období babího léta s sebou přináší poslední dny slunečného počasí, ale také první dny, kdy naše malé školáčky přepadá nachlazení. Víc, než kdy jindy by se teď měla podporovat imunita u dětí. Zkuste naše tipy!

Pohybem ku zdraví

Že je pohyb zdraví prospěšný zřejmě nikoho nepřekvapí. Vyžeňte děti od mobilů a televizních obrazovek a zkuste vymyslet aktivity, které je budou bavit. Zkuste vyrazit do okolí nasbírat pár malovaných kamínků, anebo třeba lesních hub. Čerstvý vzduch jednak okysličí celé tělo, a dovolí plicím rozvinou svou kapacitu. Kromě toho je venku vyšší vlhkost než doma, což je hodně důležité aby nevysychala sliznice dýchacích cest.

Po večerníčku do hajan

Jistě nám dáte za pravdu, že pokud si nedopřejete dostatek spánku, druhý den se cítíte absolutně bez energie a na nohy vás postaví až šálek silné kávy. A jak se teprve cítí děti, které žádný doping nemají. Proto by si právě děti měly dopřát pravidelný a dlouhý spánek. Víte, že doporučený spánek u dětí je přibližně 8-10 hodin denně?

Spokojené bříško = spokojené dítko

Vzpomínáte si, jaká byla vaše oblíbená školní svačinka? Možná chléb s medem a máslem, houska turistickým salámem nebo křupavé pečivo z pekárny, která byla při cestě. Možná vám taková svačina zahnala na malou chvilku hlad, ale kritéria vyvážené stravy bohužel nesplňuje.

Zkuste vymyslet dětem svačinky, jejichž příprava bude těšit vás i malé strávníky. Pomoci vám může svačinová krabička se spoustou přihrádek, do které můžete dětem nachystat vše od bílkoviny (např. šunka, žervé, tuňáková pomazánka) přes sacharidy (pečivo, ideálně celozrnné), tuky (např. hrst oříšků či semínek) až po vlákninu (zejména zelenina, ovoce). Kombinace správných potravin je skvělým a přirozeným pomocníkem, jak podpořit imunitu u dětí

Vitamínový mix

Generacemi prověřený, a možná ne příliš oblíbený rybí tuk, se vrací zpátky na výsluní. A není divu, jedná se totiž o hotový poklad. Jde o osvědčený přírodní prostředek pro podporu mozku, imunity, zraku a srdce. Navíc přirozeně obsahuje také vitamín D, který je jedním z významných stimulantů imunity.

Imunita u dětí, to není jen snaha o to, aby nebyly nachlazené a neměly absence ve škole. Imunita se týká i dobré fyzické kondice a duševní rovnováhy. A protože dětský organismus nemusí být tak odolný, jako ten dospělý, měla by se imunita u dětí podporovat v mnoha ohledech.