Zdraví: Vyrazte na sběr jarních bylin do přírody

Jaro už je v plném proudu a vy si na procházce po louce či lesem můžete nasbírat mnoho druhů bylin a dalších rostlin. Obohaťte svůj jídelníček a nasbírejte si první jarní rostliny. Jaké jarní rostlinky můžete v přírodě sbírat?

Jděte na procházku

Na jaře nás přepadá jarní únava, ale také touha po aktivitě a pobytu venku. Už si můžeme zase užívat dlouhých procházek, jízdy na kole a běhu v přírodě. Dopřejte si pobyt venku obklopeni zelení, má to pozitivní vliv na celkové zdraví vašeho organismu a zvláště na nervový systém. V přírodě se váš dech uklidňuje, vy jste obklopeni kyslíkem a daleko od elektronických zařízení a stresu.

Sběr bylin

Jarní procházku můžete obohatit o sběr bylin a rostlin, které vám na jaře prokážou svou sílu. Na louce můžete narazit na mladé lístky pampelišek, řebříček, jitrocel či kopřivu. Mladé lístky rostlin jsou nejbohatší na živiny a skvěle s nimi obohatíte jídelníček. Mladé lístky pampelišek můžete přidávat do salátů, z jitrocele si připravte sirup a z kopřivy jarní nádivku. To však nejsou všechny rostliny, na které v přírodě narazíte. Sbírat můžete i divoce rostoucí pažitku, ze které si můžete připravit pažitkovou pomazánku z tvarohu. Divoká pažitka vypadá velmi podobně jako ta klasická, kterou máte na zahradě, její vůně je však méně výrazná.

Zdraví: Vyrazte na sběr jarních bylin do přírody

Další byliny

Zapomenout nesmíme ani na medvědí česnek, ze kterého si můžete připravit skvělé pesto či ho jen přidat na chleba s lučinou. Své kvítky začíná vystrkovat také podběl a pampeliška. Podběl si nasbírejte a nasušte zásobu na celý rok. Pomůže při mnoha zdravotních problémech spojených s nachlazením, onemocněním plic, kašlem, apod. Z podbělu můžete sbírat květy i listy, které se však ukazují až v květnu. Pampeliškové květy jsou skvělé na přípravu medu, který mohou konzumovat i vegani.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup