Zaskočily vás podzimní chmury a špatná nálada? Dejte jim sbohem

Stavy úzkosti, špatná nálada a únava trápí v podzimních dnech stále více lidí. Zkracují se dny, mění se tlak a ze slunečného počasí přecházíme k deštivým a sychravým dnům. Člověku chybí sluneční paprsky a teplo. Pojďme se ale dnes společně podívat, jak s tou špatnou náladou zatočit jednou pro vždy.

Jak se bránit podzimní úzkosti

Proti zvýšené únavě, skleslosti, špatné náladě, či poruchám spánku můžeme bojovat například světlem. Hlavním důvodem, proč nás tyto nepříjemné stavy přepadají, je nedostatek světla a slunečního záření. Můžete ho proto částečně nahradit umělým světlem, nebo navštěvovat solárium. I když je pobyt na umělém slunci krátký, stačí nás zásobit dostatečným množstvím vitamínu B, který nám v tomto období chybí.

Obklopujte se přáteli

Další věc, která vám může pomoci, je přítomnosti přátel kolem vás. Vyjděte si na kafe s kamarádkou, jděte s přáteli do kina, nebo na příjemnou podzimní procházku. Mozek bude zaměstnaný jinou činností a vás opustí špatné myšlenky. Podobným způsobem vám pomůže i knížka, film, či příjemná hudba.

Neseďte doma na zadku

Neznamená, že když sukním a šatům odzvonilo, vy přestanete sportovat. Sport je v tomto období dalším důležitým bodem, který není dobré zanedbávat. Jakákoliv fyzická aktivita, která vám uvolní značnou dávku endorfinů, jde ruku v ruce s dobrou náladou. Někdy postačí procházka mezi podzimně zabarvenými stromy.

Změňte jídelníček

Zatímco v létě jste si užívali lehkých jídel, čerstvého ovoce a zeleninových salátů, na podzim je potřeba tělo zahřát a zabránit onemocnění. Váš jídelníček by měl mít vysoký přísun vitamínů. Vařte více zeleninových polévek, přidávejte do jídel česnek a ještě luštěniny.

Pokud ani tyto rady nezaberou, možná si potřebujete jen odpočinout. Uvařte si proto bylinkový čaj, například z třezalky, a relaxujte u vaší oblíbené činnosti.