Podle čeho vybrat omega-3 pro děti?

Po přečtení článku už nekoupíte špatný produkt. Omega-3 pro děti jsou živina, kterou je obzvlášť důležité doplňovat pravidelně. Prospívají totiž hned v několika ohledech:

Omega-3 pro děti:

  • se podílejí na vývoji mozku a nervové soustavy
  • jsou nesmírně důležité pro srdce a zrak
  • pokud jsou obohacené o vitamín D, podporují imunitu

Kyselina EPA a DHA: to podstatné v produktu pro děti

Omega-3 se skládají z kyseliny EPA a DHA. Je velice důležité je rozlišovat:

  • kyselina DHA působí na mozek
  • kyselina EPA je důležitější pro srdce a cévy

Není totiž jedno, jaký poměr těchto kyselin omega-3 pro děti obsahují. V raném dětství je nezbytné podporovat především vývoj mozku. Péče o srdce přichází na řadu až v pozdějších letech. Pokud tedy vybíráte omega-3 pro děti, ve složení by měla převažovat kyselina DHA.

Obsahují omega-3 vitamín D?

Přirozeně obsahuje vitamín D rybí tuk. Ten je zároveň i zdroj omega-3. Perfektní 2v1!

Vitamín D podporuje imunitní systém, kosti a zuby, ale podílí se na mnoha životně důležitých procesech našeho organismu. Bez nadsázky lze říct, že bez vitamínu D není život. Rozhodně proto doporučujeme, aby omega-3 pro děti obsahovaly vitamín D, případně další vitamíny. Nemusíte kupovat více produktů – najděte takový, který je komplexní.

Proč se spolehnout na doplňky stravy?

V případě omega-3 a vitamínu D to totiž skoro ani jinak nejde. Hlavním zdrojem obou zmíněných živin jsou ryby. A ty bohužel české děti jedí jen minimálně. Dostatečné množství totiž znamená 3 porce ryby týdně. Vzhledem k dostupnosti čerstvých ryb a jejich ceně je to pro běžnou domácnost skutečně oříšek.

Je proto zásadní nahradit tento chybějící zdroj omega-3 správným doplňkem stravy. Zvolte takový, který obsahuje navíc vitamíny, a převažující poměr kyseliny DHA.