Jaká smoothie si děti zamilují?

Rádi byste svým dětem začali k snídani připravovat smoothie? Smoothie je nápoj, který se připravuje s pomocí mixéru a jeho základem je ovoce, zelenina, rostlinné mléko, oříšky, semínka či koření. Připravovat můžete různé druhy smoothie, podle toho, co mají vaše děti rádi či jakou část jejich zdraví chcete podpořit. V zimě můžete do smoothie přidávat zázvor a citron v létě zase meloun pro dostatečnou hydrataci. 

Vyhněte se zelené barvě

Pokud vašemu potomkovi nedáváte již od útlého věku k jídlu brokolici, salát či hrášek, není tak úplně na zelená jídla zvyklí a často je odmítá konzumovat. Pravdou je, že zelené pokrmy jsou nevábné i pro děti, které jedí hrášek či salát. Vyhněte se proto zeleným smoothie, která jsou sice zdravá, ale svým vzhledem děti spíše odlákají. Volte smoothie, jejichž základem jsou jahody, borůvky či jiné lesní plody, které smoothie dodají krásně růžovou, červenou či fialovou barvu.

Vhodné ingredience

Ladit ingredience do smoothie můžete podle vlastní chuti a toho, co má vaše dítě rádo. Základem smoothie může být rostlinné mléko (mandlové, ovesné, sojové, rýžové) či klasické nebo voda. Poté volte vhodné ovoce (maliny, jahody, ostružiny, pomeranč, meloun, ananas,…) a zeleninu (salát, špenát, mrkev, …) zase podle toho, co mají vaše děti rády. Přidat můžete i avokádo, díky tomu získá smoothie krémovou chuť. Další ingrediencí mohou být oříšky a semínka, která působí příznivě na trávicí trakt a dodají více energie. Aby bylo smoothie hutnější a více zasytilo, můžete přidat vločky, také bezlepkové. Přidávat můžete také různá koření, například skořici, trochu hřebíčku či kurkumu, děti jistě potěší také kakao. Na smoothie je nalákáte také tím, že nápoj náležitě ozdobíte. Pokud připravíte smoothie hustší, nalijte ho do misky, ozdobte ovocem a podávejte jako tzv. smoothie bowl/ smoothie miska. Do ní se děti jistě zamilují.