Jak vybrat první boty pro vaše dítě? Poradíme vám

Výběr prvních bot je velice klíčový. Může totiž určit, jakým směrem se vaše dítě vydá. Vyšlape si cestičku ke zdraví, nebo k špatným návykům a problémům?

Jakmile začne dítě objevovat svět na vlastních nohou, nastane čas také na první boty. Jak ale vybrat takové, aby vaše dítě neomezovaly v pohybu a nebránily v jeho rozvoji? S tím vám poradíme v následujících řádcích.

Důležité je pohodlí

První botičky jsou v životě vašeho dítěte velice důležité. Jejich kvalita totiž může výrazně ovlivnit zdraví jeho nohou a chodidel. Hned na začátku bych tedy chtěli vyvrátit mýtus, který už dlouho koluje internetem. Ne, opravdu není dobré kupovat o centimetr větší první botičky. Ničemu tím nepomůžete. Tedy ano, pomůžete – rozvoji špatných návyků.

Dítě potřebuje mít v botách dostatečnou oporu. Tu mu plandající boty, které na noze vůbec nedrží, rozhodně neposkytnou. Malé děti potřebují, aby pevně držely na jejich nohou. S tou pevností to ale nepřehánějte. Botičky musí být pohodlné, a zároveň dokonale padnoucí. Jen tak dosáhnete toho, že se vaše dítě naučí správně chodit a nebude mít žádné špatné návyky.

Na co se zaměřit?

Jako první boty rozhodně nevolte ani barefoot capáčky. Sáhněte raději po botách s pevnou patou. Zjednodušte také samotné zavazovaní. V tuhle chvíli není potřeba pořizovat tkaničku. Stačí vám suchý zip. Díky tomu botu jednoduše navléknete a sundáte. Na tkaničky se zaměřte až v pozdějším věku, kdy se bude dítě učit zavazovat uzel. Velice důležitý je také materiál. Volte raději přírodní a pevnou látku. Syntetiku raději vynechejte.

A kde můžete nakoupit ty nejlepší první botičky? No přece na eshopu KKboty. Právě tady budete mít na výběr ze spousty kvalitní obuvi. Stačí si prohlédnout širokou nabídku a vybrat si přesně takové boty, které vám budou vyhovovat. Cena zboží je v tomto obchodě velice příznivá. Takže nemusíte mít strach, že by vám i větší nákup zruinoval peněženku.