Dětský pokoj snů

I děti chtějí mít svůj prostor, do kterého se budou smět dle potřeby uchýlit. Zařídit jim dětský pokoj tak pro ně bude skvělým dárkem. Pokud jsou vaše děti starší, mohou si sami zvolit jednotlivé prvky, které v místnosti budou. U těch menší bude zařizování pokoje zcela ve vaší režii, takže byste si měli dát opravdu záležet. Dnes se ale nebudeme zabývat samotným zařizováním pokoje ve smyslu volby povrchu podlahy či správného rozložení osvětlení. Tento článek vám poodhalí dětský svět a především jejich představu o dětském pokoji snů.

Dívejte se dětskýma očima

Pokud chcete, aby si vaše dítě nový pokoj zamilovalo, musíte mu ho co nejvíce přizpůsobit. Aby se vám to však podařilo, bude potřeba jedna zásadní věc a tou je pohled na svět očima dětí. Zapomeňte na okamžik na pohled dospělého člověka, který vidí spíše tu praktickou stránku věci. Děti vidí především barvy, prostor pro hry, fantastické prvky, které dětský pokoj učiní opravdu kouzelným místem. Naštěstí vám jsou nakloněni i výrobci nábytku do dětských pokojů. K dostání tak jsou kreativní patrové postele ve tvaru hradu se spodním úložným prostorem, který si jistě zamiluje každá malá princezna. Pro kluky naopak existují verze se závodní tématikou. Vždy je důležité znát zájmy svého dítěte a případně i oblíbené filmové postavičky. Podle toho, co má dítě v oblibě, lze totiž přizpůsobit například nástěnnou tapetu, volbu ložního povlečení, koberce a podobně. Pokud vaše dítě fandí Mickey Mousovi nebo Shrekovi, není problém mu do takového stylu celý pokoj vybavit.

Využijte spousty chytrých nápadů

Internet je plný rad, jak si poradit s kdejakou překážkou. Stejně tak na něm najdete ale také mnoho návodů, jak na vychytávky do dětského pokoje. Oblíbené jsou například baldachýny nad postel, které s trochou šikovnosti jistě zvládnete vyrobit sami. Pokud si tím nejste jisti, nevadí, pochopitelně jsou k dostání i v obchodech. Máte-li ale raději věci, které si můžete vyrobit sami doma, pak si při zařizování dětského pokoje snů přijde na své. Oblíbené taburety nebo velké polštáře, které děti tolik milují, si můžete vyrobit sami. Stačit vám bude pevný textil, výplň a v případě taburetu i prázdné PET lahve, díky kterým vám bude skvěle držet samotná konstrukce. Vyrábět ale můžete i společně s dětmi, které si jistě budou velmi rádi podílet na zvelebování svého pokoje. Zvládnou byste společně mohli například papírové řetězy, které jsou velmi oblíbené. Řetěz nemusíte dělat jen tradičním způsobem z nastříhaných barevných pásků, ale například i s malými srdíčky nebo hvězdičkami. Pokud pro vás navíc není problém manipulace se šicím strojem, můžete vyrobit vlastní látkové panenky či medvídky nebo řetěz tvořený s vlaječek, které k sobě přišijete.