Capáčky jsou ideální boty pro nejmenší děti

Jsou tvárné, měkké, ale hlavně sahají jen po kotníky. Pro děti se tedy jedná o ideální boty, které jim nebudou zabraňovat v rozvoji.

Pokud přemýšlíte, jaké boty vašemu malému dítěti vůbec koupit, pak pro vás máme jeden tip. Vsaďte na capáčky babice. Díky jejich tvaru, ohebnosti a dalším vlastnostem jsou naprosto ideální pro dětskou nohu a nebrání v jejím vývoji. A v následujících řádcích vám ukážeme, jak takové botky vybrat.

Co jsou to capáčky babice?

Základním poznávacím znakem dětských capáčků je jejich kotníkové provedení. Toto provedení spoléhá na to, že je budou nosit především nechodící miminka. Díky tomu se snadno vyzouvají a poskytují i dodatečnou ochranu, kterou bez bot jen tak nezíská.

Barefoot capáčky vybírejte především podle stáří dítěte. Jestliže máte doma malého prcka, který ještě nechodí, sáhněte raději po volnějším střihu. Čím volnější dětské botičky, tím lépe se vám budou vyzouvat. Mnohem důležitější ale je, že nebudou omezovat přirozený vývoj dětské nohy. U chodících dětí vsaďte především na pohodlí. Pořiďte takové body, které budou měkké a dostatečně ohebné. Vždy ale dbejte na to, aby sahaly jen po kotníky.

Velikost a materiál

Capáčky babice se vyrábějí z celé řady materiálů. Pokud je bude vaše dítě nosit pravidelně, pak sáhněte po prodyšných materiálech. Dobrou práci v tomto ohledu odvede především bavlna, vlna nebo kůže. Na krátké nošení na materiál příliš hledět nemusíte. Mějte ale na paměti, že pokud koupíte levnější babice s ošizeným materiálem, vrátí se vám to v podobě krátké životnosti.

A v neposlední řadě nezapomeňte na dostatečnou velikost. Malé děti totiž nemají tak rozvinuté kosti jako dospělí. Jejich kosti jsou chrupavčité, takže se lépe tvarují. Na tvarování tak mohou mít neblahý vliv i špatně vybrané boty. Vždy tedy kupujte jen takové dětské botičky, které budou vašemu dítěti dokonale sedět.