Několik tipů na dárky pro děti

Vymyslet pro dítě takový dárek, který by mu udělal radost a zabavil je na delší dobu nemusí být vždy snadné. A proto je tu náš článek, kde najdete spoustu nápadů, jak obdarovat své ratolesti, aby zavládla spokojenost na obou stranách a a to jak u vás, tak u dětí.

Kdo si hraje, nezlobí

Staré známé pravidlo, které ale skutečně platí. Proto bude skvělou volbou pro dítě zakoupení jakékoliv dětské hry či stavebnice. U her vybírejte takové, které odpovídají věkové kategorii vašeho dítěte, abyste měli jistotu, že hru snadno pochopí a bude jej bavit. Stejným pravidlem je třeba se řídit i při výběru stavebnice. Malé děti pochopitelně budou potřebovat velké plastové dílky, u kterých nehrozí riziko spolknutí. Starší děti mohou mít stavebnice už složitější a to až po stavebnice modelů aut, letadel či lodí. Velmi oblíbené je v této oblasti LEGO, které se vyrábí pro všechny možné věkové kategorie. Zakoupit můžete i stavebnice s tématikou filmů, bezpečnostních složek nebo scenérií. Se stavebnicemi se vyhrají nejen děti, ale i mnozí dospělí.

Plyšový kamarád

Každé dítě by mělo mít alespoň jednoho plyšového kamaráda, který jej bude doprovázet na prohlídku k lékaři nebo střežit jeho klidný spánek v dětské postýlce. Plyšák dnes není jen kus látky, ale mnohdy také umí komunikovat, vyslovovat různé fráze, zpívat písničky nebo opakovat to, co uslyší. Zaměřte se na to, co by vašemu dítěti mohlo udělat největší radost a podle toho vyberte takovou plyšovou hračky, která u něj zaručeně sklidí úspěch. Plyšové hračky ale nejsou jen zvířátka. Z plyše si můžete pořídit například i brokolici, mrkev, fotbalový míč nebo hamburger.

Pro malé, kteří chtějí být velkými

také jste si jako malé děti rádi hráli na dospěláky? Vaše děti na tom jistě nebudou jinak. Rádi napodobují chování a práci dospělých, takže se jim také přizpůsobila nabídka na trhu s hračkami. Svým dětem tak můžete pořídit miniatury kuchyňské linky včetně sporáku a nádobí nebo například pánské dílny i s potřebných nářadím. Velmi oblíbené jsou u dětí ale i lékařské kufříky s vybavení pro hru na doktory nebo soupravy jako malý chemik, díky kterým můžete dítěti představit základní chemické procesy, ke kterým ve světe kolem něj dochází.

Darujte vědomosti

Pokud máte již starší dítě, které si umí samo číst, pouvažujte o koupi knihy, která by vaše dítě mohla zajímat. Pokud jej například baví auta, vyberte některou z encyklopedií, ve kterých se může o autech dozvědět spoustu informací. Knihy vychází například i k různým dětským filmům a animovaným postavičkám, což by pro vás opět mohl být skvělý odrazový můstek pro výběr toho nejvhodnějšího dárku. Pokud si i přesto nevíte rady, darujte některou z klasických pohádek, protože takovou knihou jistě nepohrdne žádné dítě.