Dejte sbohem chřipce a nachlazení se zázvorovým nakopávačem

Zima, chlad, mráz, nepříznivé počasí, bacily, tomu všemu musí náš organismus dennodenně čelit.  Je proto dobré svou obranyschopnost posilnit, nejlépe něčím přírodním a velmi zdravým. Dnes vám proto přinášíme recept na zázvorový shot, který vaše tělo nabije aktivními protilátkami, které si poradí s kdejakou bakterií a virem.

Zázvorový shot

Na zázvorový shot budete potřebovat (2 porce):
  • 1 celý čerstvý citrón
  • 5 cm zázvoru
  • ½ lžíce medu
  • špetka kajenského pepře
Postup

Zázvor oloupejte a pokrájejte na menší kousky. Citrón oloupejte a rozkrojte na půlku. Zázvor, citrón a med vložte do mixéru a rozmixujte do hladké kaše. Na závěr přidejte špetku kajenského pepře  a dobře zamíchejte.

Zázvor, nezaměnitelné koření díky výrazné chuti a vůni, je typickým kořením pro indickou kuchyni. O jeho léčebných účincích, za kterými stojí silice a gingerol, se již napsalo spousty řádků.  Zázvor pomáhá při problémech s trávicím traktem, zahání pocit plnosti a doporučuje se především těhotným ženám, které trpí nevolností.

Zázvor posiluje obranyschopnost organismus a účinně bojuje proti příznakům nachlazení. Mimo jiné pomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi, stejně jako krevní tlak.

Nejúčinnější je v jeho syrové formě, a proto žvýkejte plátek zázvoru, či si vychutnejte tento recept.

Zaháníte zimní nemoci pomocí zázvoru také?