Jak zvýšit přísun vitamínu C ve vaší stravě? Vyzkoušejte prášek z camu camu

Vitamín C je velmi silným antioxidantem, který ke svému životu jednoduše potřebujete. Tělo, které by nebylo pravidelně zásobováno vitamín C by doslova by chřadlo. Navíc by váš imunitní systém byl nadmíru oslaben a vy byste byli náchylní k mnoha onemocněním, které se zdravému člověku snadno vyhnou. Jak však zvýšit přísun vitamínu C?

Zvýšení příjmu vitamínu C

Popravdě zvýšit příjem vitamínu C ve vaší stravě není vůbec těžké. Stačí v dostatečném množství konzumovat čerstvou zeleninu a ovoce. Myslete však na to, že vitamín C je tzv. termolabilní, čím více jej vystavujete teplu, vaření apod., tím více ho ztrácíte. Nejvíce ho získáte z čerstvého ovoce a zeleniny, které konzumujete co nejčerstvější, ne tedy po měsíci uschování v lednici. O vitamín C přicházíte také působením světla, například pokud si oloupete pomeranč a necháte ho položený na talířku na slunci, vitamín C se ničí. Vitamín C chrání v ovoci a zelenině také slupka. Loupejte tedy plody těsně před konzumací, abyste zbytečně nepřicházeli o vitamín C. Popřípadě do své stravy můžete přidat některé doplňky stravy či konzumaci tzv. superpotravin.

Camu Camu

Jednou z takových superpotravin je také ovoce camu camu. Plody camu camu pocházejí z nízkého stromu Camu rostoucího v oblastech Jižní Ameriky. K nám se toto ovoce bohužel nedostává čerstvé, ale nasušené v podobě prášku. A proč plody camu konzumovat? Prášek z camu totiž obsahuje nesmírné množství vitamínu C. Pro srovnání, obsahuje až 60x více vitamínu C, než obsahují pomeranče. Kromě toho jsou plody bohaté na vápník, železo, draslík, niacin, fosfor, riboflavin, aminokyseliny a flavonoidy. Camu má protivirové a protizánětlivé účinky, které se vám budou hodit jako ochrana před mnoha onemocněními. Camu prášek můžete do svého jídelníčku snadno zařadit. Stačí ho přisypat do ranního smoothie. Ochrání vás před vznikem zánětů v těle, chřipkou a nachlazením, pomáhá i při nervozitě a depresi, léčí vysoký krevní tlak, posiluje játra a imunitní systém a chrání proti vzniku demence a Alzheimerově chorobě. Objevte i vy novinku na trhu, prášek z camu.