Suchý kašel dokáže pěkně potrápit

V zimním období se rozmáhají nejrůznější onemocnění. Svůj podíl na tom má extrémní střídání teploty, které je pro organismus zátěží. Znáte přece tu situaci, kdy vyjdete z příjemně vyhřátého bytu do několikastupňového mrazu. Rozdíl několika desítek stupňů je na těle okamžitě znát.

Příznaky nachlazení

Zejména v chladném počasí se potýkáme s rýmou, kašlem a zvýšenou teplotou. Co se týká kašle, jeho léčba se dokáže protáhnout až na několik týdnů. Navíc nás značně fyzicky i psychicky vyčerpává. V případě, že se skutečně nejedná o chvilkovou záležitost z důvodu nachlazení, je třeba nasadit vhodné léky, které nás z nepříjemného kašlání vyléčí.

Jak rozpoznáme druh kašle?

Abychom mohli nasadit správnou léčbu, je nejprve potřeba zjistit, o jaký typ kašle se jedná. Rozlišujeme dva základní druhy – suchý a vlhký kašel. Jak je od sebe rozeznáme?

Suchý kašel se projevuje jako dráždivý a neproduktivní. Jelikož při něm nic nevykašláváme, tak je dost vyčerpávající. Hlavně v noci. Jeho příčinou je často virová infekce dýchacích cest. Léčba spočívá v podobě tišících léků, tzv. antitusik. Ta dokážou ztlumit kašel a potlačit dráždivost.

Při vlhkém kašli je produkováno nadměrné množství hlenu. Ten je hustý a viskózní, tudíž se těžko vykašlává. Řešením na tento typ kašle jsou léky expektorans, jež hlen ředí, a tím usnadňují jeho vykašlávání.

Co přinese úlevu při suchém kašli?

Léčba suchého kašle může být založena na užívání sirupu MedDex Vicks. Obsažená látka dextromethorfan společně s medem zaručuje úlevu od suchého, dráždivého a neproduktivního kašle až na 6 hodin. Tento přípravek se zpravidla užívá 15 ml 3× denně po dobu 3-5 dní. Pokud po této době kašel neustoupí, je třeba navštívit svého lékaře. Nekombinujte však MedDex Vicks s léky usnadňujícími odkašlávání. Mohlo by dojít k nežádoucímu hromadění hlenu.