Hubneme po porodu

Některé ženy s porodem nabraná kila brzy shodí, jiné k tomu potřebují trochu pomoci. Dnes se proto podíváme na jednoduché tipy, díky kterým se poporodních kil zbavíte snadno a rychle. Nic nepůjde bez námahy, ale věřte, že i s malým dítětem můžete přebytečná kila hravě shodit, pokud budete vědět, jak na to.

Nevěřte na zázraky

Všude kolem nás jsou reklamy na zázračné tablety na hubnutí, hubnoucí čaje a podobné výrobky, které mají lidé tendenci kupovat a zkoušet, protože doufají, že díky nim zhubnout bez námahy. Bohužel tak tomu není a většina takových přípravků se na vás projeví možná jen placebo efektem. Bez změny stravování a zvýšení pohybu prostě nezhubnete, i kdybyste si zázračných hubnoucích tablet koupily stovky. Obzvlášť opatrná byste měla být právě po porodu, kdy ještě kojíte. Není dobré do sebe zbytečně dostávat potravinové doplňky na hubnutí, které nejsou pro vaše dítě vhodné. Nespoléhejte na to, že díky několika šálkům hubnoucího čaje denně půjdou vaše kila dolů, aniž byste proto musela cokoliv udělat. Tato představa je sice lákavá, ale rozhodně ne funkční. Můžete zakoupit i tablety, které zabraňují tomu, abyste měla pocit hladu nebo chuť na sladké. Ty ovšem nedoporučujeme užívat po porodu, takže se jim raději vyhněte a popřemýšlejte o tom, co jiného můžete pro své tělo udělat. Začněte u sportu a aktivního pohybu vůbec a postupně dojděte až k úpravě svého stávajícího jídelníčku.

Hubněte s dítětem

Možná si říkáte, že s malým dítětem nelze moc hubnout, když nemáte dostatek volného času na návštěvu fitness centra nebo na přípravu zdravějšího jídla, takže se často odbudete jen nějakým jídlem z fastfoodu. T jsou ale jen výmluvy, protože právě pobíhání a obstarávání malého dítěte je jeden z nejefektivnějších způsobů, kterými lze zhubnout. Fitness centrum nemusíte navštěvovat, protože existuje spousta jiných aktivit, do kterých se můžete vrhnout. Tak například se přímo nabízí popadnou dětský kočárek a vyrazit na dlouhou procházku. Rychlou chůzí si skvěle vypracujete a zpevníte sví stehna a zadeček. Na odbývání se v jídle také zapomeňte, protože v době kojení naopak potřebujete co nejkvalitnější potraviny a dostatečný přísun potřebných vitamínů a minerálů. Váš jídelníček by tak měl být pestrý a vyvážený. Zaměřte se na zeleninu, čerstvé maso, mléčné výrobky a podobně. Pozor na nadměrnou konzumaci cukrů. Pokud vás bude hodit mlsná, zkuste si raději zakousnout jablko. To sice také obsahuje cukry, ale na druhou stranu i vitamíny. Chybět by ve vaší stravě neměl vápník, hořčík, železo ani kyselina listová. Ačkoliv vše uvedené lze sehnat v podobě doplňků stravy, raději se snažte do svého jídelníčku přidat jídla, která je obsahují, než do sebe zbytečně dostávat další léky.