Strie – jak se jich zbavit a jak jim předcházet

Pokud jste těhotná a roste vám bříško, patrně už víte o tom, že po porodu můžete mít nepříjemné strie. Vznikají v důsledku zvětšeného bříška, které během těhotenství narostlo do velkých rozměrů. Tím se poškodila pokožka a na první pohled se jeví jako popraskaná – tak to jsou strie, se kterými tolik ženu po porodu bojuje. Víte ale, že jim lze předejít, aby vás netrápily?

Jak se snadno zbavit strií

Ačkoliv strie jako takové nejsou zdravotním problémem, většinou jsou znát na první pohled například pokud vyrazíte na koupaliště. Některým ženám totiž mohou být nepříjemné pohledy okolí. Způsobů, kterým lze proti striím bojovat je několik. Základem pochopitelně je správná péče o pokožku a především o její hydrataci. Používejte takové kosmetické přípravy, které pokožku těla dokáží hydratovat a patřičně vyživit. Na trhu existují i speciální přípravky na strie, za které si sice připlatíte, ale zato můžete očekávat rychlejší výsledky. Vše chce však svůj čas, a proto ani léčení strií nesmíte uspěchat. Výsledky nebudou znát pochopitelně po prvním týdnu používání krémů, ale mírné zlepšení už můžete skutečně pozorovat. Než se ale zabývat odstraňováním strií, rozhodně bude lepší zaměřit se na prevenci a tedy vzniku strií účinně předcházet. V některých případech to ale není možné, protože strie a jejich vznik mohou být i dědičného charakteru, takže jim předejít zkrátka nelze. Prevence se ale od postupu při odstraňování již vzniklých strií mnoho neliší. v obou případech je třeba dopřávat pokožce hydrataci.

Prevence na prvním místě

Pokud vám již roste těhotenské bříško, pořiďte si kvalitní tělový olej a krém a důkladně jimi bříško masírujte a to několikrát denně. Díky dostatečné hydrataci zůstane pružnost vaší pokožky zachována a nebude jí tak hrozit nepříjemné popraskání v podobě strií. I když vám možná každodenní péče o pokožku přijde přehnaná, věřte, že výsledky opravdu stojí za to. Správně vyživená pokožka se vám dokáže za vaši péči odměnit. To, že jí budete dopřávat kvalitní kosmetiku, je nejen skvělá prevence. O pokožku svého těla byste totiž měla pečovat neustále a to nejen v době těhotenství. Obzvlášť ale během něj, jelikož v tomto období často dochází k nepříjemnému svědění pokožky vašeho bříška, což opět pomůže odstranit důkladná péče pomocí tělových olejů a krémů. Dopřát byste si měla i příjemnou relaxační masáž. Některá studia nabízejí i speciální masáže pro těhotné. Strie však nejsou jen problémem těhotných žen, ale i obézních jedinců. Léčba je v takovém případě stejná, ale je třeba myslet na to, že dokud se nezbavíte přebytečných kil, se striemi budete bojovat marně. Dbejte na dostatečný přísun tekutin, hydratujte pokožku pomocí kosmetických přípravků a strie budou brzy pryč.