Bio kosmetika předchází kožním problémům i u dětí

Přestože si to možná ani neuvědomujete, pokožka je největší orgán lidského těla, přes který se dostává spousta látek do organismu, a to jak těch prospěšných, tak i škodlivých. Stejně jako přemýšlíte nad zdravým jídelníčkem pro dítě, byste měli myslet i na kvalitu kosmetiky. V hledáčku je v současnosti bio kosmetika, protože neobsahuje chemikálie a škodlivé látky.

Pokožka do sebe během půl minuty absorbuje látky, které na ni aplikujete, což je důvod, proč dobře fungují například antikoncepční náplasti či náplasti proti kouření. Průměrný člověk ročně přijme skrze kosmetiku asi 5 kilogramů chemikálií do těla, což je nemalé číslo. Opravdu chcete, aby se tyto látky hromadily i v těle vašeho dítěte?

Chemikálie mají negativní vliv na děti

Chemikálie obsažené v kosmetice narušují endokrinní systém, oslabují imunitu a ovlivňují i mozek. Věděli jste, že dívky dnes dosahují puberty v čím dál nižším věku? Látky jako parabeny, ftaláty a další byly totiž identifikovány za narušitele hormonálního systému.

Vyhněte se tedy produktům obsahujícím parafin, propylenglykol, SLS, parabeny, parfémy a ftaláty. Zvláštní pozornost věnujte šamponům, hydratačním krémům či zubní pastě.

Dětská bio kosmetika

Svým ratolestem vybírejte produkty určené přímo pro děti, protože jejich pokožka nemá stejnou úroveň mazotoku, jako je tomu u dospělého. Přestaňte konečně podceňovat vliv kosmetiky, kterou na dítě nanášíte. Pokožka je jeho štítem, a tak si zaslouží stejnou péči, jakou věnujete jídelníčku. Přírodní bio kosmetika pro děti není jen módní výstřelek, ale je to lepší přístup k zdraví dětí.

Internetový obchod Ekokočka, který má kamennou prodejnu ve Vsetíně, má v nabídce i produkty určené pro děti. Všechny kosmetické přípravky jsou v bio kvalitě, a tak i malému tělíčku dopřejí to, co potřebuje.