Vitamíny vhodné pro děti

Období, kdy jsou naše ratolesti více doma než ve školce či školce, opět začíná. První podzimní plískanice umí potrápit imunitu nejen dospělých, ale také dětí. Víte, jaké vitamíny pro děti přesně na tohle platí?

Už je nejvyšší čas začít

Pokud jste ještě nezačali s podporou imunity u vašich nejmenších, je nejvyšší čas začít. Změny teplot i prostředí jsou pro nás organismus náročné, proto je dobré pečovat o zdravý a tuhý kořínek již od mala. Kromě vitamínů je důležité trávit hodně času na čerstvém vzduchu (ideálně pohybem) a dobře spát.

S doplňky stravy to nepřehánějte

Přestože nyní doplňky stravy přejímají podobu a také chuť cukrovinek a sladkostí, nenechte se zmást. Když je děti zbaští v množství doporučené denní dávky jako malinu, rozhodně jim nepřidávejte na přilepšenou.

Ono totiž platí, že méně je více, a tak se vždy držte dávkováním doporučeným na obalu. Pokud dávkování zvýšíte sami, můžete dětem i uškodit, a přinejmenším skončí vitamíny v záchodě, protože jich tolik dětské tělo nezvládne využít.

Co jsou nejlepší vitamíny pro děti?

Ideální je na podporu obranyschopnosti pro předškoláky a školáky vitamín C a vitamín D. Puberťákům kromě céčka a déčka poslouží také vitamín A. A rozhodně k nim vždy přidejte rybí tuk, který je pro náš organismus prospěšný po celý život. Obsahuje totiž omega-3, což nejsou vitamíny. Jsou to látky, které si naše tělo nevytváří, ale potřebujeme je pro zdravé srdce, oči a mozek.

Rybičky mají vše v jednom

Nemusíte dětem dávat tolik vitamínů, že by je spočítali na prstech obou rukou. Zvolte raději komplexní doplněk stravy, které bude mít v jedné tobolce vše, co děti potřebují pro správný vývoj a odolnou imunitu. OmegaMarine Rybičky obsahují superkvalitní omega-3 obohacené o základní vitamíny pro děti. Spokojení rodiče je doporučují i vám!