Jaká psí plemena jsou ideální k dětem?

Rádi byste si pořídili pejska, ale brzy se vám narodí miminko, nebo již dítě máte? Existují psí plemena, která jsou k dětem vhodnější než jiná. Taková plemena jsou klidnější a mají příznivý vztah k celé rodině. Které plemeno je vhodné právě pro vás?

Zlatý retrívr a labradorský retrívr

Dvě plemena, která jsou ideálními jako noví členové do rodiny s dětmi. Zlatý retrívr i labrador milují svou rodinu a jsou jí plně oddaní. Je to jedno z nejlaskavějších a nejvyrovnanějších plemen, které nenese stopy agrese. Plemena jsou to aktivní, ale milující, která se skvěle hodí do rodin i s malými dětmi. Navíc štěňátka těchto plemen jsou natolik roztomilá, že jim nejde ani odolat.

Irský setr

Dalším větším plemenem, které je ideální pro rodiny s dětmi, je irský setr. Poznáte ho podle zrzavé srsti a typicky tvarované lebky hlavy. Toto plemeno je velmi aktivní a energické, ale miluje lidskou společnost a rád v ní žije. Pravdou je, že setrové si hrozně rádi hrají, a to už s dospělými či s dětmi. Navíc je to plemeno, které se dobře cvičí, je inteligentní, ale potřebuje dostatek pohybu. Dopřejte mu pravidelné procházky či ideálně dům se zahradou.

Francouzský buldoček

Zvláštní plemeno, které je svým vzhledem tak ošklivé, až je nakonec roztomilé. Francouzský buldoček je přátelským plemenem, které je učenlivé a snadno se zamiluje do celé rodiny. Zvládá i přítomnost jiných domácích mazlíčků.

Bulteriéři

I když je toto plemeno spojeno s agresivitou vůči lidem, je to pouze nepravdivá báchorka. Bulteriér je velmi aktivní a miluje hraní, aportování či přetahování. Navzdory své pověsti je skvělým společníkem i do rodiny s dětmi. Dříve patřil mezi hospodářská plemena žijící na farmách, ale jeho pověst se zřejmě zhoršila tím, že si jej pro jeho jedinečný vzhled pořizují lidé, kteří jej neumí vychovat a o psa často nestarají tak, jak by měli. Bulteriér si bude rozumět s aktivní rodinou i aktivním dítětem.