7 tipů, jak být během těhotenství v klidu

Právě jste se dozvěděli, že čekáte miminko? Přepadla vás vlna euforie, ale také strachu, jak to všechno zvládnete? Seznamte se dnes s 10 tipy, které vám pomohou s tím, aby bylo vaše těhotenství klidné bez zbytečného stresu. 

Návštěvy poradny

Gynekolog se teď pro vás stane celkem známou tváří a bude vás pravidelně zvát do poradny pro těhotné a vystaví vám těhotenský průkaz. Poradí vám se vším, měl by vám také odpovědět na podstatné otázky a můžete s ním také probrat, ve které porodnici rodit.

Nepříjemné záležitosti

Vyřešte si také co nejdříve, jak to s vámi nyní bude ve vašem zaměstnání. Důležitá je pro váš klid také finanční jistota a zázemí. Pokud u vás bude probíhat zdravé těhotenství, tedy ne rizikové, nebraňte se ani částečné pracovní aktivitě.

Nejde o nemoc

Myslete na to, že těhotenství není nemoc. Je potřeba upravit dosavadní životosprávu, ale těhotenství by pro vás nemělo být žádnou nemocí. Každá z vás jistě pozná, co je pro ni ještě únosné a co s klidem zvládá.

Užijte si dovolenou

Během těhotenství klidně vyrazte na relaxační dovolenou. S novorozencem totiž těžko někam pojedete. Naplánujte si klidnou relaxační dovolenou v přírodě, procházejte se a odpočívejte. Nasajete potřebnou energii na těhotenství.

Žití přítomností

Během těhotenství se netrapte příliš tím, co bude, jak to bude a zbytečně se nestresujte. Samozřejmě, že musíte zařídit množství věcí, ale snažte se to dělat v klidu. Myslete na to, co je teď a tady.

Odpočívejte!

Dopřejte si během těhotenství dostatek odpočinku, který vaše tělo velmi potřebuje. Vždyť ve vás roste nový človíček!

Pediatr

Už během těhotenství si vytipujte pediatra, který bude blízko vašeho bydliště a bude vám sedět i osobností.