První dny ve škole – vyberte správné školní pomůcky

Školní rok sice už začal, ale možná někteří teprve dokupují pomůcky na výtvarnou výchovu, obaly, či krabičky na jídlo. Dětem záleží ne jediné věci a to vzhledu a případně obrázek, který na obalu bude mít. Ovšem vy byste se měli zajímat o materiál a o to, zda výrobky, se kterými bude vaše dítě každý den ve styku, nejsou zdravotně závadné a jsou ekologicky šetrné.

Nejdůležitější složení

I když si myslíte, že na psacích potřebách nemůže být nic špatného, mýlíte se. Děti je věčně žmoulají a kousají a tak s nimi nepřijdou jen do styku v ruce, ale všude možně. Ekologické sdružení Arnika testovalo psací potřeby pro děti a u poloviny našli nebezpečné ftaláty.

Vybírejte proto věci z přírodních materiálů a penály z textilu, kartonu či plyše.

Pokud budete vybírat obaly na sešit, hledejte takové, které obsahují polyethylen (4 v trojúhelníku), nebo polypropylen (5 v trojúhelníku). Kromě plastových obalů si můžete s potomkem obal vyrobit z pevnějšího papíru, či vyrobit z látky.

8598689804_351e89dff8_b

Veselý boxík s opičkou

Z čeho jíst a pít

Stejně jako jste obezřetní při výběru pomůcek, u krabiček na jídlo a láhví na pití byste měli svou pozornost maximálně. Plno internetových eshopů nabízí obaly na svačinu z ekologických materiálů, u kterých se nemusíte závadnosti bát. Sledujte, aby materiál neobsahoval ftaláty a různá změkčovadla. Důležité také je, aby krabička nezapáchala, jelikož tím může načichnout svačina a dítě tak bude odmítat jíst. Pro snadnou údržbu je dobré vědět, zda se dá krabička umýt v myčce.

U lahve vybírejte podle toho, jestli obsahuje velké množství ohybů ohybů, ve kterých by se mohla tvořit plíseň. Pokud budete chtít dát dítěti v zimním období do školy horký čaj, nezapomeňte si zjistit, zda lahev snese větší teplo a nezačne uvolňovat nechtěné látky.

Trh v dnešní době nabízí nepřeberné množství výrobků, a proto je mnohem těžší vybrat ty správné. Nenechte se zlákat cenou a vyberte ty nejšetrnější ke zdraví vašeho dítěte.