Dětské chůvičky

Ještě před několika lety by se nám představa malého přístroje, který dohlíží na naše spící dítě, zdála poněkud nereálná, ale naštěstí dnes už dětské chůvičky dobře známe a hlavně využíváme. Většina čerstvých maminek dříve nebo později o pořízení tohoto šikovného pomocníka zauvažuje. Výrazně totiž pomáhá usnadnit život s malým miminkem a to je důvod, proč jsou právě dětské chůvičky tolik populární. Pokud si myslíte, že jde jen o další zbytečný přístroj do vaší domácnosti, čtěte pozorně dnešní příspěvek a dozvíte se, jak může dětská chůvička pomoci právě vám a vašemu miminku.

Jak vybrat tu správnou dětskou chůvičku

Tento přístroj se prodává v malém provedení, které nezabírá doma téměř žádné místo. V podstatě se od sebe jednotlivé typy chůviček v mnohém neliší, jelikož princip jejich používání je vždy stejný – zatímco díte spí v dětské ložnici, maminka se může věnovat péči o domácnost a v případě, že se dítě probudí, chůvička ji signálem upozorní na pohyb v dětské postýlce. Tím pomáhá maminkám s chodem domácnosti, které by takto musely být neustále přítomny u spícího dítěte. Čím se však chůvičky lisí je dosah jejich signálu. Pokud bydlíte v paneláku, je možné, že některá z maminek z okolních bytů chůvičku používá také a mohla by tak rušit váš signál. V takovém případě je třeba investovat do takové digitální chůvičky, která nepřijímá signály z jiných přístrojů než právě toho vašeho. Pro náročnější maminky jsou na trhu také k dispozici chůvičky opatřené videokamerou, takže dítě můžete nejen slyšet, ale i vidět na obrazovce. Za video chůvičky si ale pochopitelně trochu připlatíte. Získáte tak ale skutečně skvělý přehled o tom, co se právě v dětské postýlce děje.

Doplňkové funkce

Že je digitální chůvička nepostradatelným pomocníkem pro čerstvé maminky je jisté, avšak věděli jste, že chůvičky mohou mít i řadu jiných doplňkových funkcí, bez kterých si sice nejspíš dokážete obejít, ale rozhodně nemohou být na škodu? Tak například jsou některé z nich opatřeny integrovaným osvětlením, takže mohou v noci vrhat šetrné světlo na stěnu, což je vhodné zejména pro malé děti, které se tmy bojí. Kromě klasického osvětlení ale mohou vrhat i zajímavé vzory, například hvězdy, srdíčka nebo motivy zvířat. Jiné chůvičky zase pro změnu mají funkci ukolébavky. Můžete tak dítě uspat pomocí známých písní, které jej uklidní a doprovodí do říše snů. Vyšší třídou jsou také přístroje, které kromě hlídání dítěte měří teplotu a vlhkost v místnosti, kde vaše dítě spí. Budete tak mít nejen přehled o tom, kdy se dítě probudilo, ale zda je v místnosti například i ta správná teplota. Co se týče zdroje energie většina chůviček je na výměnné baterie nebo je lze nabíjet pomocí akumulátoru přímo ze zásuvky.