Jaké psí plemeno je ideální do rodiny s dětmi?

Volit vhodné plemeno do vaší rodiny byste primárně neměli podle vzhledu, ale podle vlastností, které dané plemeno má. Vybrat si můžete plemeno aktivní či spíše domácích povalečů, kterým vyhovuje pohovka, záleží na tom, jak moc aktivní je vaše rodina. Psí plemeno by mělo být vhodné k dětem, ale mělo by být šťastné i ve vaší rodině a času, který mu můžete dopřát.

Psi pro alergiky

Pro děti alergické na psí chlupy je velmi důležité vybírat plemeno, které tolik nepouští chlupy či žádné nemá. Vybírejte tedy plemena jako je portugalský vodní pes, pudl, yorkshire apod. Je-li vaše dítě alergické i na roztoče, pořiďte si naháče.

Zlatý a labradorský retrívr

Labradorský retrívr a zlatý retrívr jsou ideálními plemeny pro rodiny s dětmi. Jejich povaha je klidná, laskavá a jsou skvělými společníky pro celou rodinu. Navíc jsou jí nesmírně vděční. Možnou nevýhodou pro některé budoucí majitele je především to, že retrívrům se musíte věnovat a dopřát jim svou společnost, navíc potřebují dost pohybu, jelikož mají sklony k tloustnutí.

Boxer

Aktivního a veselého parťáka k dětem zastane boxer, i když může svým vzhledem mást, je to skvělý člen rodiny, inteligentní, taktní a vycházející i s dětmi díky své trpělivosti.

Menší plemena

Zvolit můžete i menší plemena, nejlépe ta, která se řadí do kategorie společenských plemen. Malí si mohou být agresivní ze strachu a při výběru psa se informujte o jeho rodičích a volte to nejklidnější z vrhu. Vhodný je například yorkshirský teriér, malý knírač, Jak Russel terier či krysařík.

Pudl a francouzský buldoček

K dětem se hodí i pudlové, který jsou inteligentní, jemní a přátelští psi, kteří méně línají, ale vyžadují častou péči o srst. Vhodným je i francouzský buldoček, který si budete s dětmi hrát a je velmi loajální, ale také velmi učenlivý a vyjde i s dalšími zvířecími členy rodiny.