Čekáte miminko? Máme pro vás tipy domácí na zdravotnické pomůcky!

Těšíte se na miminko? Blíží se již příchod potomka na svět? Už doma vše chystáte a připravujete? Máme pro vás 5 tipů na užitečné zdravotní či lékařské pomůcky, které se vám budou doma při péči o miminko hodit!

5 tipů na užitečné zdravotnické pomůcky pro domácí péči o děti:

1) Odsávačka mateřského mléka

Stává se, že mají novopečené maminky problém s kojením miminka, které nechce pít mateřské mléko z prsu. V tom případě lze mléko spolehlivě odsávat pomocí odsávačky mateřského mléka. Tato kvalitní odsávačka je schváleným zdravotnickým prostředkem vhodým pro domácí použití, ale také pro novorozenecká a porodnická oddělení v nemocnicích.

2) Teploměr

Teploměr budete doma často používat. Pro rychlou kontrolu tělesné teploty dítěte je teploměr nutným vybavením domácnosti. Pořídit si můžete lékařský teploměr nebo velmi přesný bezdotykový teploměr či digitální teploměr. Bezdotykový teploměr je nejrychlejší. Hodnoty tělesné teploty naměří nejdéle do 3 vteřin.

3) Tlakoměr

Výchova a péče o dítě je náročný a unavující proces. Někdo dennodenní stres zvládá lépe a někdo hůře. O děti se běžně starají rodiče a babičky a dědečkové rádi s výchovou pomáhají. Pokud nevypadají prarodiče, tchán a tychýně po celodenním hlídání příliš dobře, pro jistotu jim změřte tlak.

Pro příjemné domácí samoměření tlaku se hodí digitální tlakoměry. Pokud hledáte přesný, spolehlivý a odborníky prověřený tlakoměr pro těhotné ženy, jednoznačně vám doporučujeme model Omron MIT Elite. Jde o tlakoměr pro měření krevního tlaku v těhotenství a je doporučený také ženám s preeklampsií.

4) Nosní odsávačka

Při rýmě a nachlazení se vám bude hodit dětská nosní odsávačka CLEANOZ. Tato kojenecká odsávačka je vhodná k domácímu používání a spolehlivě odsává hleny z nosu mininek. Odsávačka byla vyvinuta lékaři na pomoc novorozencům, kojencům a malým dětem. Odsávačka je přenosná, napájena bateriemi. Můžete ji tak používat i venku na procházce nebo kdekoliv na cestách.

5) Inhalátor pro děti

Kromě nachlazení a rýmy se u dětí můžeme setkat s různými dýchacími obtížemi nebo alergiemi. Děti často trpí i laryngitidou. A právě v těchto případech můžete svým dětem pomáhat inhalováním. Doporučujeme vám osvědčené dětské inhalátory se zajímavým příslušenstvím, kterého se děti nebudou bát. Jako příklad můžeme zmínit nebulizátor SPEEDYMED, který má tvar zelenožluté želvy anebo italský inhalátor pro nejmenší děti s voňavou maskou ve tvaru zvířátka.

Dobrá rada na závěr

Další šikovné zdravotnické prostředky a domácí lékařské přístroje pro prevenci anebo doléčení nemocí a různých obtíží najdete na stránce zdravotní pomůcky.