Uklidněte své miminko příjemnou masáží

Zkoušeli jste někdy masírovat své miminko? Jemné doteky jsou nejen miminku velmi příjemné, ale fungují i jako určitá forma komunikace. Je krása sledovat, jak si miminko masáž užívá a jak reaguje na hlazení a vaši lásku.

Masáž na miminko působí jako zklidňující a uvolňující prostředek, díky čemuž se bude cítit milované. Navíc masáž plná láskyplných dotyků podporuje harmonii mezi maminkou a miminkem.

Proč miminko masírovat

Jak jsme již výše napsali, masáže vytvářejí neuvěřitelný soulad mezi miminkem a tím, kdo masíruje, tedy maminkou či tatínkem. Masáže dokážou miminko uklidnit před spaním, ale i utišit při neustálém plakání. Pomůže miminku, trpí-li bolavým bříškem, nebo je zvýšeně podrážděné.

Před masáží

Masáž berte jako pravidelnou součást dne a vytvořte z něj rituál. Masáže můžete praktikovat v jakoukoliv denní dobu, ovšem nejvhodnější jsou právě po koupání před spaním. Nemasírujte ale miminko těsně před krmením, nebo ihned po něm.

Při masáži miminku tiše zpívejte, nebo vyprávějte. Můžete použít i relaxační hudbu určenou přímo pro miminka. V místnosti by mělo být příjemné teplo.

129820098_3cfdbc46e9_z

Masáž by měla trvat asi čtvrt hodiny a masírovat budete celé tělo. K masáži používejte čisté rostlinné oleje, jako je například mandlový.

Jak masírovat

Masírujte jemnými krouživými nebo táhlými pohyby v pravidelném rytmu, které budete asi třikrát opakovat. Tahy se doručují při masírování hlavičky, kromě spánků, které masírujte krouživými pohyby.

U ručiček a nožiček nezapomeňte masírovat každý prstík zvlášť. Na bříšku masírujte plynulými táhlými pohyby ve směru hodinových ručiček, které přinesou miminku úlevu s plynatostí.

Miminko nezapomeňte namasírovat i zezadu. Opatrně miminko otočte a jemnými tahy promasírujte svaly kolem páteře až k zadečku.

Uvidíte, že pravidelnou masáž si zamiluje jak vaše miminko, které si bude vaši něžnou pozornost náležitě užívat, tak i vy.