Hledáme ideální chůvu

Někdy prostě není možné skloubit pracovní život s rodinným. Navíc není možné stále do nekonečna využívat babičky a chtít po nich, aby hlídaly ratolesti každý den. Ideálním řešením takové situace je chůva. Ta by ale měla vyhovovat vám i vašim dětem. Jak najít skvělou chůvu a neplatit za ni moc? Řešení se nabízí vlastně jen jedno!

Přes inzerát? Je to risk!

Možná i vás jako první napadne, že vás zbytečně strašíme, protože najít chůvu přece nemůže být tak velký problém. Inzeráty se to všude jen hemží, stačí si vybrat, zavolat a chůva u vás může být třeba zítra. Pokud na to spoléháte, děláte poměrně velkou chybu. Neříkáme, že všechny, ale některé chůvy nemusí být profesionálky a hlídání dětí v jejich podání je velký risk. Najdou se bohužel i takové „hlídačky“, které se nestydí říci si za hlídání 200 Kč na hodinu a poté prosedí celou dobu na gauči a dětem se příliš nevěnují. Jestliže chcete hledat chůvu přes inzeráty, obrňte se trpělivostí. Určitě se vám bude hodit i tento článek, který popisuje, jak složité hledání chůvy přes inzeráty je.

Grandchildren and grandmother

Přes agenturu s jistotou

Druhou možností, jak najít chůvu, je obrátit se na agenturu. I v tomto případě je opatrnost na místě. Je zodpovědnější si vybírat agentury s prokazatelnou historií. Určitě je velkým plusem, pokud může agentura nabídnout více chův. Je totiž důležité, abyste si s chůvou „lidsky“ sedli vy i vaše děti. Výhodou je, že některé agentury (jako například Agentura Slunečnice) nabízí hlídání dětí na zkoušku zdarma. Je to právě pro případ, abyste si chůvy mohli vyzkoušet. Hlídání dětí od Agentury Slunečnice je navíc více flexibilní. Nabízí hlídání na několik hodin i dlouhodobé, hlídání s výukou cizího jazyka, hlídání dítěte při nemoci a další. Přívětivá je u Slunečnice i cena za hlídání dětí, začíná na pouhých 140 Kč za hodinu.