Jak vybrat obuv pro děti s širšími chodidly?

I dětem s širšími chodidly můžete pořídit kvalitní obuv. Stačí jen věnovat čas průzkumu. Nebo si přečíst tento článek, kde všechno důležité shrnujeme.

Existují univerzální velikosti, které by měly padnout naprosté většině populace. Mezi námi jsou ale i děti, jejichž velikost chodidel neodpovídá velikosti řadového nositele. Zejména ti s širokou nohou mají zpočátku problém sehnat kvalitní obuv. V následujících řádcích vám ovšem poradíme, jak vybrat dětské celoroční boty i pro vaše ratolesti s širší nohou.

Jak změřit šířku chodidla

Může to znít jednoduše. Prostě vezmete metr a měříte. Chcete-li dosáhnout přesných výsledků, budete muset počítat. Krejčovským metrem změřte vašemu dítěti obvod chodidla v oblasti prstních kloubů. Tuto hodnotu vydělte sedmi a odečtete číslo boty v metrické soustavě. Mělo by vám vyjít číslo mezi 5 až 11. Podle tohoto čísla pak budete vybírat chlapecké nebo dívčí celoroční boty.

Označení šířky nohy

Když si jdete koupit boty, většinou se nezabýváte šířkou nohy. Zajímá vás pouze velikost. Přitom pokud budete znát velikost i šířku nohy, najdete boty, které vám dokonale padnou. Šířka nohy se většinou značí písmeny E – H. Průměrnou délku nohy označuje písmeno G. Osoby s útlou nohou by se měly poohlížet spíše po botách s označením E a F. Čím širší nohu máte, tím vyšší písmenko zvolte. Nebo zkoušejte do té doby, dokud vašemu dítěti některá z bot dokonale nepadne.

Vhodné materiály

Celkový pocit z nošení ovlivňuje především materiál boty. Dětské boty Superfit jsou kvalitní a dobře sednou, na trhu ovšem najdete i další značky a materiálů. Nejpoddajnějším je přírodní kůže. Kožené boty se při nošení umí roztáhnout, tím pádem reagují i na růst nohou. Kůži můžete roztáhnout buďto pravidelným nošením, nebo procesu můžete napomoct mírným navlhčením materiálu. Ideálně v lokalitě, kde materiál táhne. K roztažení můžete použít i speciální napínáky obuvi, které jednoduše vložíte do boty a necháte je vykonat svou práci.