Jak plnit novoroční předsevzetí

Taky jste celé vánoce hodovali a hodovali? Stoly byly  plné jídla. Chlebíčků, cukroví, domácích koláčů, řízečků, pět druhů bramborového salátu a vy jste prostě nedokázali odolat? Možná máte dostatečně silnou vůli a svody jídla na vás neplatí, ale ať tak či tak, možná ani vás neminulo pověstné novoroční předsevzetí.

Tip: Patřilo mezi vaše předsevzetí také úspěšné dokončení vaší VŠ? Využijte možnosti spolehlivého a anonymního vypracování seminárních prací, případně vypracování podkladů bakalářské práce.

Něco skončilo a něco zase začíná a možná, že tenhle rok bude lepší než ten minulý. Nebo alespoň stejně dobrý. Nový rok nás láká svými možnostmi. Možnostmi udělat to znovu a lépe. Nebo to alespoň zkusit. Na silvestrovské párty, ale předsevzetí vypadala daleko reálněji než teď s novoroční kocovinou. Když už jste si ale ta předsevzetí dali, proč je nezkusit splnit?

  • Co takhle zápisník? Vybavil se vám deník Bridget Jonesové? To úplně nemyslím, ale spíš malinký zápisníček, kam si budete moci zapisovat jak vám to jde. Chtěli jste každý den cvičit a hlídat si jídlo? Piště si to! Pokud nebudete mít výsledky tak snáze odhalíte chybu a pokud naopak výsledky mít budete, co je lepšího než se pokochat vítězstvím a úspěchem? Přinejhorším si tam alespoň můžete zapsat která faktura ještě čeká na zaplacení. Fantazii se meze nekladou a dobrý zápisník se hodí vždy.
  • Buďte realisté. Ano, školení nás učí být proaktivní, abychom v případě špatných dní mohli jít o krok zpět a být realisté, ale pokud si dáte ve svých předsevzetích reálné cíle, je větší možnost, že pak nebudete zklamaní. Teď si možná říkáte, že vykřikovat v hospodě, že příští rok přeplavete kanál La Manche možná nebyl tak dobrý nápad. Teď už zbývá jen pořádně plavat.
  • John Travolta zpíval v Pomádě „It is systematic“ zpíval sice o autě, ale zůstaňme u slova „systematický“. Buďte takoví. Buďte důslední. Dovolte si dělat chyby a ústupky, ale zároveň zůastatní systematičtí. Plňte cíle. Pomalu, ale jistě. Píle se vyplatí a i kdyby se to nepovedlo, tak si můžete alespoň říci, že jste to zkusili. Tak směle do toho!