Jak na dětskou oslavu?

Každé dítě miluje oslavu svých narozenin, dárky a dort. A slavit se nemusí jen narozeniny. Z počátku je dítě nenáročné, ale čím je starší, tím se jeho nároky na správnou party zvyšují. Pojďme se tedy společně podívat, jak připravit krásnou oslavu pro své malé členy rodiny.

Občerstvení

Bez jídla by žádná oslava nebyla oslavou. V tomto případě se poraďte se svým oslavence, co by rád a co mají rádi jeho kamarádi. Samozřejmě se jen inspirujte a vymyslete něco, z čeho se najedí i dospělí.

Je zaručené, že děti mají rádi, když se jím občerstvení servíruje v mini verzích. Vsaďte proto na mini řízečky, párečky, mini sendviče a podobně. Zapomeňte na chlebíčky, zvolte spíše jednohubky s nějakou dobrou pomazánkou.

Abyste dostali do dětí i něco zdravého, nakrájejte na malé kousky tvrdší zeleninu, jako je mrkev, okurka či kedlubna. To samé můžete udělat i s ovocem. Ovoce je ale lepší nakrájet na malé kousky a udělat z nich špízy.

A co se pití týče, každému dítěti se jistě zavděčíte nějakou dobrou ovocnou domácí limonádou. Zvolte ji místo slazené limonády.

Program

U programu záleží na tom, zda do něj chcete investovat nějaké finance. Pokud ano, je velmi jednoduché najít si firmy, které se dětskými oslavami zabývají a jako překvapení objednat třeba kouzelníka.

Pokud vám to ale peněženka nedovolí, nesmutněte. Perfektní oslavu můžete vymyslet i bez cizí pomoci. Ideální je uspořádat soutěže a vítěze poté odměnit sladkostmi. Pokud máte menší osazenstvo, je vhodnější, když se vítězi stanou všichni a za odměnu dostanou alespoň bonbón.

Nezapomeňte, že přílišná organizovanost někdy může i škodit. Je skvělé mít pro děti připravený program, ale nechte je si chvíli vydechnout. Dejte jim čas na povídání a vymýšlení vlastních her.

Dětské oslavy jsou vždy radost. Připravte proto pro svého potomka takovou, na kterou nezapomene.