Nechte se inspirovat foodstylingem pro děti

Přemýšlíte, jak svým dětem udělat jídlo atraktivnější? Nechte se inspirovat dnešním článkem, který přináší právě inspiraci foodstylingem vhodným pro děti. Děti milují roztomilé tvary, ovoce a barevnost. Dopřejte jim jednou za čas originální snídani či oběd. 

Vesele a zdravě

Každý rodič chce, aby se jeho dítě stravovalo zdravě a v jeho stravování nechyběl dostatečný přísun ovoce a zeleniny. Skvělou možností, jak zeleninu a ovoce do dětského jídelníčku přidat, je připravit vašim dětem smoothie či smoothie bowl (hustší smoothie, které se vlije do misky a dozdobí vším, co mají děti rády). Smoothie jim může připravit jen z toho, co jim chutná a smoothie bowl si mohou sami dozdobit pokrájeným ovocem, semínky, oříšky či granolou. Připravte jim jednou za čas zdravou snídani ve formě smoothie bowl.

Chia pudink

Velkým hitem zdravého stravování se stal také chia pudink, který se připravuje z chia semínek a rostlinného mléka. Stačí tyto dvě ingredience smíchat a nechat přes noc chia semínka nabobtnat, mají totiž hydrofilní vlastnosti. Poté můžete chia pudink dozdobit ovocem či rozmixovaným mraženým ovocem, které má podobnou strukturu jako zmrzlina.

Domácí nutela

Zapomeňte na klasickou nutelu, která je plná tuku a cukru. Připravte si snadno a rychle nutelu domácí. Stačí do mixéru přidat banán, avokádo, kakao a oříšky a zdravá nutela je na světě. Doslazovat ji můžete medem či rostlinným sirupem. Namažte si ji na chleba, dozdobte a užívejte si její chuť.

Zábavnější oběd

Skvělou volbou, jak dětem připravit zábavnější oběd, je použít formy na smažení vajec. Do nich stačí vajíčka vyklepnout a vznikne vám zajímavý tvar. Dnes se prodává nepřeberná řada těchto formiček v různých tvarech.

Servírování

Nakonec nejpodstatnější je pro děti to, jak jídlo vypadá, zda je pro ně lákavé. I když jen vy víte, zda je pro ně opravdu zdravé. Naservírujte svým dětem jídlo zábavnou formou, kterou se pobaví a zapamatují si, jak jednou na talíři dostaly třeba kočku.