4 rady pro výběr povlečení do ložnice i dětského pokoje

Potřebujete nové povlečení, ale nevíte, podle čeho se orientovat v pestré nabídce? Není se čemu divit, protože většina internetových obchodů láká na obrovské množství různých možností a variant. V článku najdete některé parametry, které jsou důležité pro výběr povlečení bez ohledu na to, jestli bude v dětském pokoji nebo v klasické ložnici.

Správný materiál

Klíčovou vlastností při výběru povlečení je hlavně materiál. Chybu neuděláte, když sáhnete po bavlně. Ta může být v mnoha různých úpravách, jako jsou chladivý satén, hřejivý flanel nebo krepové povlečení s minimálními nároky na údržbu a žehlení. Malá příměs syntetických vláken také nevadí, ale pozor u malých dětí či lidí s citlivou pokožkou, kde je nejlepší volbou skutečně 100% bavlněný materiál.

Rozměry

Dalším důležitým parametrem jsou rozhodně rozměry. Pokud nemáte klasické deky, budete potřebovat prodloužené povlečení pro dosažení požadovaného efektu. Správných rozměrů si všímejte také při výběru prostěradla, kdy je dobré vzít v úvahu také výšku matrace.

Líbivý vzor

Kromě těchto praktických věcí je rozhodně důležitý i vzor. Například dětské povlečení by mělo být veselé a hravé. K výběru klidně pozvěte samotné děti a zeptejte se jich, jestli chtějí postavičky, zvířátka nebo jinou variantu designu. Díky pestrému výběru nebude problém zkombinovat povlečení s dalším vybavením a elegantně zařídit ložnici i dětský pokoj.

Dobrá cena

Samozřejmostí při výběru povlečení by měla být i cena. Ve většině případů je totiž potřeba vlastnit minimálně dvě sady ložního prádla pro praní a jejich výměnu. Při výběru na českém internetovém obchodě Vesna budeme mít k dispozici české i zahraniční značky povlečení vysoké kvality a s různými parametry, takže si jistě vyberete přesně takovou variantu, jakou zrovna potřebujete.