Uzdravte se masáží nohou

Máte napětí ve svalech, zablokované klouby či problémy s nějakým konkrétním orgánem? Pak by vám mohla pomoci reflexní terapie ploskou nohy. Pomocí dotyků na těch správných místech lze totiž ovlivňovat různé části vašeho těla. Je to přirozená metoda léčby, nemusíte se ládovat žádnými léky. Měli byste ji však podstoupit u odborníka.

Reflexní terapie je přes tisíc let stará metoda pocházející z Asie. Využívá se ovšem dodnes, je považována za jednu z nejúčinnějších metod samoléčby a alternativní medicíny. Dle reflexologie mají svou reflexní plošku na chodidlech všechny orgány a části těla. Stačí tedy masírovat tu správnou a výsledky se dostaví. Zajděte i vy na masáž nohou Praha.

Změny se projevují na nohou

Reflexní plošky najdete nejen na chodidlech, ale také na rukou, uších apod. Jistě jste někdy slyšeli například o akupunktuře či akupresuře, které fungují na stejném principu jako masáž chodidel. Stimulují reflexní body, a tím odstraňují energetickou nerovnováhu jednotlivých orgánů.

Princip je ale ještě mocnější. Nejen že můžete masáží nohou ovlivnit orgány, propojení funguje i naopak. Zkušený člověk na reflexních zónách pozná stav orgánů – podle bolestivosti, změn na kůži a v podkoží jednotlivých plošek.

Automasáž je možná, ale…

Jistě budete schopní si na internetu dohledat mapku, kde na noze se nachází jaké plochy. Pokud si troufáte, zkuste automasáž. Pohlaďte plochu vztaženou k problémovému orgánu, stlačte ji a stimulujte. Jestli ovšem toužíte po opravdové léčbě, zajděte k odborníkům a absolvujte více terapií v určitých rozestupech. V Praze nabízí masáž nohou například relaxační centrum Satori Spa. Hodinová Praha masáž nohou vás vyjde na něco málo přes 1 000 korun. U Satori Spa se dá absolvovat i v páru, a to od deseti hodin dopoledne do osmi večer. Takže kdy si na ozdravnou kúru uděláte čas vy?