Těhotenské polštáře: Jaké jsou vhodné právě pro vás?

S rostoucím těhotenským bříškem začíná každá maminka přirozeně přemýšlet, jak by se dalo podpořit klidné a pohodlné spaní. Ze začátku může pomoci malý polštářek pod bříško, později jistě oceníte speciální těhotenské polštáře. Dnes již existuje řada výrobků označovaných za těhotenské či další polštáře, které poslouží i nově narozenému miminku. Jaký polštář je vhodný právě pro vás či vaše dítě?

Speciální polštáře

Ne každá maminka takovýto polštář nutně potřebuje, záleží na individuálních požadavcích a pocitech. Zakoupit si však můžete speciální polštáře na spaní i k ulehčení kojení. V takových polštářích se dobře miminku leží a mamince kojí.

Jaké jsou vašeho požadavky?

Na začátku stojí vaše požadavky, co od polštáře očekáváte. Polštář může sloužit jako opora břicha v těhotenství, místo pro ležící miminko či jako pomůcka při kojení. Na spaní a jako pomůcka na kojení jistě ocení polštář ve tvaru C, který zpříjemní váš spánek a také kojení.

Uvnitř polštáře

Na trhu najdete polštáře, které mohou mít tři druhy výplní, a to kuličky, duté vlákno či molitan.  Pokud zvolíte duté vlákno, volíte antialergenní náplň, která je dobře pratelná a měla by držet svůj tvar. Jak to jistě znáte již z vlastní zkušenosti, kuličky v polštářích jsou lehce tvarovatelné, což je příjemné především při spaní, bohužel kuličky lehce šustí. V tomto směru je na každé mamince, jaký materiál preferuje, zda pevnější oporu či měkké kuličky. Vhodné je však volit polštáře, ve kterých si můžete náplň sami regulovat, zvláště kvůli kojení.

Rady na závěr

Nezapomínejte volit polštář, který má sundavatelný potah, který lze snadno vyprat. U polštářů hledejte také různá vylepšení, jako je suchý zip na připnutí polštáře k tělu, kapsičky či dokonce polštář, který vibruje a lépe miminko uspí. Pokud máte možnost vyzkoušet některý polštář od své kamarádky, určitě to udělejte, abyste věděli, co by vyhovovalo právě vám.