Těhotenská jóga: Udrží vás v kondici, pomůže s rovnováhou i držením těla

Během těhotenství je důležité udržovat se v kondici. Dobrou volbou pro nastávající maminky je těhotenská jóga, která pečuje o správné držení těla pomáhá ženám vyrovnávat se lépe se změnami rovnováhy. Zkuste i vy těhotenskou jógu.

Pro maminku i miminko

Cvičení jógy není zdravé jen pro budoucí maminku, ale samozřejmě také pro samotné miminko. Vždyť miminko uvnitř je stále v kontaktu s budoucí maminkou. Vše, co se děje ženě vnímá také dítě. Těhotenská jóga si klade za cíl ženě pomoci nejen po fyzické stránce (podpora správného držení těla, kondice, rovnováhy), ale i po stránce psychické, jelikož během těhotenství žena prochází mnohými změnami (svou roli hrají i hormony). Jóga učí ženám vnímat jejich vlastní sílu, mateřské schopnosti a učí je naslouchat potřebám vlastního těla a miminka.

Fyzické výhody cvičení jógy

Jóga přináší též zmíněné fyzické výhody pro těhotné ženy, snižuje riziko potratů a předčasně narozených dětí, zvyšuje tělesnou hmotnost novorozence, zvyšuje prokrvení placenty, zlepšuje imunitu, zpevňuje a uvolňuje svaly pánevního dna, je prevencí těhotenských obtíží a snižuje přicházející stres. Miminko také vnímá fyzické i emoční rozpoložení budoucí maminky. To vše na něj má vliv.

Jóga vás naučí vnímat

Jóga je cestou, není to jen cvičení, je to cesta během které se učíme poznávat sami sebe, soustředit se, správně dýchat a plně vnímat. Během cvičení jógy byste měli být v naprostém klidu, soustředit se jen na sebe, své tělo a své dítě. Naučíte se vnímat své spojení s miminkem a lépe se na něj soustředit. Jóga propojuje člověka s jeho vnitřním světem, s myslí, vnitřním děním, učí respektu, klidu, pokoře a otevírá srdce. Začít s jógou nemusí být jednoduché, ale pokud si najdete vhodné klidné místo na cvičení, které vám bude pohodlné, naučíte se uklidnit mysl a soustředit se jen na sebe a na dítě, může vám velmi pomoci. I po porodu je jóga skvělým spojencem.