Proč používat silikonové nádobí pro děti?

Silikon je syntetický kaučuk složený z vázaného křemíku a kyslíku a v některých případech i z uhlíku. Jedná se o přírodní prvky a vázaný křemík je bohatě zastoupen v horninách a písku. Silikonové nádobí je obecně odolné vůči vysokým i nízkým teplotám, ale před uskladněním je potřeba ho důkladně vysušit, aby nedošlo k jeho degradaci, změně barvy či lepivosti.

Stejně jako u všech doplňků v kuchyni, tak i u nádobí je kladen důraz na praktičnost, což silikonová varianta perfektně splňuje.

Nádobí se snadno udržuje a je naprosto bezpečné

Jestliže koupíte silikonové nádobí pro děti s přísavkou, rozhodně neprohloupíte, protože je odolné proti skvrnám, nezapáchá a umyjete ho i v myčce.

Bezpečnost dítěte je nanejvýš důležitá, zejména když vkládá cokoliv do svých úst. Silikonové nádobí může klidně kousat, ale nestane se, že by se z něj něco odlouplo. Silikonový talíř pro děti je vyroben ze 100% potravinářských a zdravotně nezávadných materiálů, které jsou navíc hypoalergenní. Vzhledem k tomu, že takové nádobí nemá žádné otevřené póry, neusazují se na něm bakterie.

V neposlední řadě vás nadchne, že dětská miska s přísavkou zvládne i vysoké teploty, takže oběd ohřejete bez problémů v mikrovlnce, aniž byste ho předělávali na jiný druh nádobí.

Šetrnost k životnímu prostředí

Jedním z alarmujících problémů při používání plastového nádobí je jeho vliv na životní prostředí. Plastové předměty obvykle končí na skládce, nebo ještě hůře v oceánu. Negativní dopad tak mají na mořské živočichy a mohou se z nich uvolňovat toxické chemické látky.

U silikonového nádobí tento problém nehrozí, protože je odolné a dá se opakovaně používat, takže nebudete tvořit zbytečný odpad. Navíc je nádobí recyklovatelné a při jeho spalování se neuvolňují škodlivé látky.

Chcete koupit nádobí pro své ratolesti? Podívejte se do nabídky e-shopu MoonBaby.cz.