Nudíte se? Zkuste vyšívání či drhání z padákové šňůry

Vyšívání, jako umění vytváření vzorů a obrazců pomocí jehly a nitě je známé již od pradávna. Tato technika byla používána po celá staletí jako způsob zdobení oblečení, domácích potřeb a dalších předmětů. Jedny z nejstarších výšivek se dochovaly až ze starověkého Egypta. V egyptských hrobkách z doby kolem roku 5000 př. n. l. byly nalezeny vyšívané kousky hedvábí. Tuto techniku používali také v Persii a Indii, kde byly vyšívané předměty využívány jako symbol bohatství a moci.

Vyšívání – skvělý koníček pro moderní dobu

Přestože dnes máme k dispozici nepřeberné množství strojově vyráběných oděvů, vyšívání má co říci i lidem dneška. Je to totiž skvělá zábava a relax. Nevadí, že zatím vyšívat neumíte, naučit se to není nijak složité. Prvním krokem je naučit se základní techniky vyšívání. Existuje několik základních typů stehů, které snadno zvládnete. Poté si jen stačí pořídit kousek látky, vhodnou vyšívací jehlu, různobarevné příze a můžete uvolnit otěže své fantazie. Pokud si chcete vyšívání ještě více usnadnit, zvolte vyšívací sady, které obsahují látku s předtištěným obrázkem a vhodné barevné příze. Obrázek stačí jen vyšít podle předtištěného vzoru a máte nádhernou vlastní výšivku, kterou můžete použít jako dárek či s ní ozdobit váš domov.

Můžete vyzkoušet i drhání z padákové šňůry

O něco jednodušší než vyšívání je drhání z padákové šňůry. Drhání z padákové šnůry může být skvělou zábavou pro začátečníky, kteří se chtějí naučit něco nového a zároveň si vlastnoručně vyrobit různé originální módní doplňky. Padáková šňůra je velmi odolný materiál, se kterým se snadno pracuje pomocí různých typů uzlů a technik, což z něj činí skvělou volbu pro výrobu různých předmětů, jako jsou náramky, klíčenky, šperky, dekorace a mnoho dalšího.