Jaké šperky s přírodními kameny darovat teenagerovi podle zvěrokruhu

Nejen dospělí, ale také dospívající děti se chtějí parádit. Je úplně jedno, zda se jedná o chlapce nebo dívku. V obou případech si zaslouží pozornost rodičů, která by neměla směrovat výhradně na výchovu.

Dopřejte své pubertální ratolesti šperk s přírodními kameny podle znamení zvěrokruhu, třeba jím zkrotíte jeho negativní stránky i vzpurnost a dáte průchod dobrým vlastnostem.

Oheň – Beran, Lev a Střelec

Pro Berana se hodí kameny červené barvy, jako jsou hematit, jaspis a granát. Podpoří v něm energii lásky a potlačí vzpurnost a neústupnost. Lvovi prospějí klenoty zlatého odstínu, k nimž patří zlato, topaz a citrín. Díky nim otevřou srdce lásce, podpoří intuici, kreativitu a také se zklidní. Střelci sluší náušnice a náramky modré a fialové barvičky. Chalcedon je nasměruje k vyrovnanosti a zbaví se s ním nesoustředění. Chalcedon působí kladně na nervovou soustavu.

Voda – Rak, Štír, Ryby

Rakovi sluší zelené a bílé kameny, protože tíhne k čistotě, přírodě a harmonii. Vnitřních strachů ho zbaví zelený jaspis a aventurín uklidní zase jeho emoce. Ke Štírovi sednou šperky ozvláštněné fialovou, červenou a černou barvou. Hematit se postará o pevné zdraví a černý opál je ochrání před strachy z neznámého. Citlivé Rybičky zaujmou stříbrné náušnice s pravou říční perlou ashira, protože perla jim dodá odvahu a sílu plavat proti proudu.

Země – Býk, Panna, Kozoroh

Býkovi jsou blízké skvosty se zelenými a růžovými drahokamy. Za pomoci achátu bude vytrvalý, a přitom cílevědomý a zelený malachitový náramek ho osvobodí od negativních vlivů. Pro teenagera narozeného ve znamení Panny se hodí kameny purpurové a žluté barvičky. Citrín mu otevře srdce k novým zážitkům a s karneolem bude tvořivý. Zrozenci Kozoroha dají přednost černé perle, protože jim ukáže, jak je důležitá cesta za úspěchem. Osloví je také měsíční kámen, odpoutá je totiž od stresu a zvedne jim sebevědomí.

Vzduch – Blíženci, Váhy, Vodnář

Nevyrovnaný Blíženec by měl jako ochranu nosit šperk s tygřím okem a jantar mu daruje vyrovnanost. Váhy budou kreativní a sebevědomé s klenoty opatřenými zelenou a růžovou barvou. Růžový korál jim propůjčí smyslnost a jaderit je posílí láskou a krásnem. S Vodnářem jsou spjaty drahokamy modrého a modrozeleného tónu. Tyrkys prohloubí a sladí jeho myšlenky a akvamarín mu dopřeje pocit volnosti.