Inzulinové jehly a další příslušenství pro cukrovkáře

Život s cukrovkou si žádá určitá omezení a úpravy. Chybět nesmí ani nejrůznější praktické vybavení a speciální pomůcky. Jde například o kvalitní glukometry pro změření hladiny krevního cukru. Jakmile získáte tento údaj, můžete použít inzulinové jehly pro srovnání cukru do optimální hodnoty. A jak takové jehly vybrat a kde je nakoupíte? To se dozvíte v tomto článku.

Výběr inzulinových jehel

Možná by se mohlo zdát, že jsou všechny inzulinové jehly stejné. Ale není tomu tak. K dispozici jsou různé rozměry a tloušťky. Optimální volba závisí na tom, jak velké množství inzulinu potřebujete běžně doplňovat. Dále je dobré sledovat tloušťku takové jehly. Kvalitní inzulínové jehly také nabídnou tenké stěny pro jemnější vpich a lepší průtok inzulinu. Díky elektrickému vyhlazení a případně silikonovému potahu dojde ke snížení tření, což může pomoci pro menší bolest v místě vpichu.

Dostatečné zásoby

Inzulinové jehly jsou určené vždy na jedno použití, aby byla dodržena optimální čistota a bezpečnost aplikace. Z toho důvodu je dobré pořídit si dostatečnou zásobu. Běžná balení obsahují zhruba 100 kusů. Pokud objevíte kvalitní jehly za dobrou cenu, rozhodně se vyplatí pořídit si jich více, ať je máte k dispozici v případě potřeby.

Další pomůcky pro diabetiky zakoupíte na specializované prodejně

Samotné inzulinové jehly ale nejsou to jediné, co lidé s cukrovkou potřebují. Mezi další pomůcky patří například odběrová pera, lancety nebo testovací proužky. Všechno zmíněné včetně glukometrů pohodlně nakoupíte na jednom místě ve specializované internetové prodejně. K dispozici jsou kvalitní značky v lékárnické kvalitě a za skvělé ceny. Kromě potřeb na úpravy hladiny krevního cukru zde můžete objednat také vitamíny, doplňky stravy či nejrůznější zdravotnický materiál.