Kam na výlet s dětmi

Před vámi je víkend a vy si lámete hlavu s tím, jak zabavit své děti a strávit společně volný čas? Pak můžete načerpat mnoho inspirace v našem článku, kde vám představíme několik nápadů na místa, která byste s dětmi měli navštívit, abyste si víkend užili všichni. Tak kam to bude tentokrát?

Zoologické zahrady

ZOO jsou takovou sázkou na jistotu, protože málokteré dítě odolá tomu navštívit spoustu exotických zvířat, které v naší republice nemá ve volné přírodě šanci spatřit. Tomuto lákadlu ale podlehnou i dospělí, takže rodinný výlet do ZOO bude bezesporu skvělou volbou. V poslední době jsou ale oblíbené i specifické ZOO, které se zaměřují jen na konkrétní typ fauny. V Praze například můžete navštívit Podmořský svět, kde budete mít jedinečnou příležitost poznat mořské živočichy opravdu zblízka. Pokud vás nelákají krabi, mořští ježci, želvy a ryby, pak můžete vyrazit do Papouščí ZOO, kterou naleznete kousek za Brnem. Chystáte-li se za hranice, neměl by vaší pozornosti uniknout Norimberk se svým pověstným delfináriem. Pokud ale chcete poznat i vyhynulá zvířata, máte pochopitelně možnost v DINO parcích, které naleznete například v Ostravě nebo ve Vyškově.

Zábavní parky

Komu nestačí dětské hřiště, měl by vyrazit do některého ze zábavních parků, se kterými se u nás v poslední době roztrhl pytel. Klasické zábavní parky nabízí řadu atrakcí a to pro děti různých věkových kategorií. Pro ty nejmenší jsou tu většinou pěnové míčky a různé nafukovací atrakce. Starší děti se mohou vyřádit na skluzavkách, prolézačkách apod. Ale nemusíte mít obavy – na své si přijdou i dospělí. Existují totiž i obdoby zábavních parků a to v podobě lanových center nebo jump parků. Ty jsou určeny jak pro děti, tak dospělé, takže opět vám nic nebrání v tom vyrazit společně s dětmi a vyřádit se na lanové dráze nebo obřích trampolínách.

Za vědou a technikou

Pokud vaše děti mají rádi vědu a rádi něco zkoumají, můžete je vzít do některého z věděckých center, kde se kromě spousty zajímavých věcí mohou podívat i do zkušební laboratoře nebo herny, která je u dětí pochopitelně velmi oblíbená. Nejde však o tradiční hernu, jak ji známe. Hrát si zde nebudete z dřevěnými kostkami ani legem, ale například s magnety, gelovou hmotou a celou řadou technických hraček, které doma zaručeně nemáte. Vědecká centra si zamiluje každý, koho zajímá, jak náš svět funguje. Většinou centra nabízejí i přednášky na konkrétní vědecká témata a série pokusů, které jsou pro děti tím největším lákadlem. Návštěvu vědeckého centra si ale jistě užijí i dospělí.

Wellness centra

Pokud byste spíše než nějakou akci uvítali odpočinkový výlet, vezměte rodinu na návštěvu wellness centra. Odpočinou si zde můžete ve vířivce a bazénu. Děti si zase jistě rádi vyzkoušejí tobogány a jiné vodní atrakce. Společně se pak můžete vydat například do sauny.