Jaké svatební tradice by neměly chybět na vaší svatbě?

Rádi byste na svatbě měli kromě zábavy, hudby a her také něco tradičního? Pojďte načerpat inspiraci s naším článkem.

Svatební koláčky

Svatební koláčky nesmí chybět na žádné svatbě. Je jich možné přichystat velké množství druhů, ale nejčastější jsou makové, tvarohové, povidlové nebo ořechové. Podle původních tradic je má tradičně péct rodina nevěsty, ale ne samotná nevěsta. Pokud by koláčky pekla samotná nevěsta, mohlo by to do rodiny přinést smůlu a nešťastné děti.

Něco nového, něco starého, něco půjčeného a něco modrého

Krásnou často dodržovanou tradicí je tradice něco nového, starého, půjčeného a modrého, co si nevěsta vezme na sebe ve svatební den.

l Něco nového – nový předmět symbolizuje nový začátek.

l Něco starého – starý předmět je úctou k tradici symbolizující také odhánění zlého ducha způsobujícího neplodnost.

l Něco půjčeného – někdo, kdo již má šťastné manželství, by vám měl na váš den D půjčit něco svého, co vám přinese štěstí do vašeho manželství.

l Něco modrého – modrá barva symbolizuje lásku, čistotu a věrnost, což je přesně to, co se očekává od manželského svazku. Nejčastěji se modrá barva nachází na svatebním podvazku.

Svatební šaty

Standardní v českém prostředí jsou svatební šaty v bílé barvě. Bílá barva totiž symbolizuje světlo, dobrotu, nevinnost, čistotu a panenství. Svatební šaty mohou být podle vašich představ. V současné době můžete vybírat z nepřeberného množství zdobených, krajkových či hladkých svatebních šatů.

Chcete vyřešit dvě tradice jednou ranou? Nechte si ušít svatební šaty na zakázku. Nejen, že budete mít šaty podle svých představ v podobě něčeho nového, zároveň vám je krejčová navrhne přímo na míru vaší postavě, díky čemuž budete ve svůj den vypadat úchvatně. Objednejte se na nezávislou konzultaci do pražského salonu krejčové KayaTheTailor, která zhmotní veškeré vaše představy a vytvoří takové šaty, ve kterých se budete cítit krásná.