Jaké stínění je vhodné do dětského pokoje?

Pokud se chystáte zařídit dětský pokoj, pak byste měli myslet také na zastínění oken. Stínění je totiž důležité pro kvalitu spánku. Vybrat vhodný typ stínicí techniky však nemusí být zrovna jednoduché, jelikož na výběr máme z několika druhů interiérového a exteriérového stínění. Proto vám v tomto článku poradíme, jaké 3 typy stínění jsou vhodné pro zastínění oken v dětském pokoji.

Horizontální žaluzie

Jednou z vhodných variant, kterou lze použít k zastínění oken dětského pokoje, jsou horizontální žaluzie. Horizontální žaluzie patří mezi prověřenou klasiku, jež jsou stále k vidění na mnoha oknech. Jejich hlavními výhodami jsou zejména cena a kvalitní stínicí efekt. Navíc si je lze v současné době pořídit v několika barevných variantách, takže nebude problém je sladit s barvou dětského pokoje. Děti na nich ocení i jednoduché ovládání.

Textilní roletky den a noc

Velice vhodným typem stínění do dětského pokoje jsou dále textilní rolety den a noc, které disponují řadou skvělých vlastností. Jejich hlavní předností je zejména možnost regulace světla dle aktuální potřeby. Textilní roletky den noc jsou tvořeny dvěma pruhy látek (průsvitní a neprůsvitné), které umožňují plné odtemnění i částečné a úplné zastínění. Textilní roletky den a noc navíc zútulní dětský pokoj, jelikož patří mezi elegantní typ stínění. Vyráběny jsou v mnoha barvách, takže půjde s nimi snadno sladit každý prostor.

Exteriérové stínění

Vhodným typem stínění do dětského pokoje je také exteriérové neboli venkovní stínění. Venkovní stínění totiž poskytuje kvalitní zastínění interiéru, a to i v případě, že se nachází v blízkosti okna pouliční lampa či je okno umístěné na jižní straně. Venkovní rolety a žaluzie navíc mají izolační vlastnosti, jelikož minimalizují hluk z okolí a brání úniku tepla z oken. Zároveň venkovní žaluzie a rolety zabrání přehřívání prostoru, což je důležité pro kvalitu spánku. Naopak jejich nevýhodou je vyšší cena.