Lacláče, softshellové kalhoty a další parádní dětské oblečení na zimu

Vydržet s dětmi celý den doma je téměř nemyslitelné. Pokud nepadají trakaře nebo nelije jako z konve, je dobré vyjít ven. V zimě ovšem nesmíte zapomenout na pořádně teplé oblečení. Ne vždy je řešením kombinéza, navíc mnohé děti ji odmítají. Co jim tedy obléknout?

Nic proti kombinéze, je skvělá, pokud jdete lyžovat, sáňkovat, bobovat či dovádět ve sněhu. V současné době sníh v Česku tak nějak nemáme, teploty se v některých částech republiky pohybují i kolem deseti stupňů, a tak je otázkou – jaké dětské oblečení se na toto období vlastně hodí?

Softshellová sezóna od podzimu do jara

Výborné je oblečení z měkkého softshellu. Dětem je příjemný, zahřeje, přečká bláto, vítr i sníh – dá se nosit od podzimu až do jara. V zimě dáte dítěti pod bundu teplou mikinu či svetr a je vyřešeno. A když mluvíme o softshellu, nemáme na mysli pouze dětské softshellové bundy.

Za zmínku stojí také dětské softshellové kalhoty. Do školy se moc nehodí, ale na venkovní procházku či cestu na kroužek naprosto bez problému. Navíc se dají koupit i soupravy bundy a kalhot společně s rukavicemi.

Hlavní je teplo na záda

Flísová mikina nebo teplá bunda sice zahřejí, ale jsou dostatečně dlouhé, aby zakryly i záda? Kupujte raději delší svršky, na venkovní procházky je nejlépe zastrkujte do kalhot, ať dítku netáhne na záda. Pomohou vám v tom například lacláče, na zimu volte manšestrové.

Dětské oblečení, které je skutečně originál

A kde tohle všechno sehnat? Například v e-shopu VeseláNohavice.cz, který u maminek boduje českou kvalitou, u dětí veselými barvami. Veškerý zde nabízený sortiment šijí české švadleny, kromě fleecu a softshellu používají výhradně české materiály. Díky tomu všemu mohou ušít oblečení přímo na míru vašemu dítěti, pokud by mu standardní velikosti neseděly. Navíc vás nemusí trápit, že by děti od sousedů měly stejné oblečení nebo si dítko spletlo bundu s někým ve školce. Veselá Nohavice má totiž opravdu originální oblečení. Mimochodem, některé kousky nabízí i v provedení pro dospělé. Třeba balonové sukně jsou kouzelné.