Jak vybrat školní batoh a aktovku po prvňáčka? Poradíme vám

Současný trh se školními potřebami je skutečně rozmanitý, a proto není vůbec jednoduché vybrat ani takový batoh, respektive aktovku. Jestliže v září letošního roku nastane další milník v životě vašeho dítěte, tedy půjde do první třídy, zřejmě se už připravujete a hledáte informace o tom, jak vybrat například takovou aktovku. Víte, jak by měla vypadat a jakými vlastnostmi by měla disponovat?

V první řadě se před vás postaví otázka, zda sáhnout po klasické aktovce, nebo se poohlédnout v kategorii školních batohů. Jaký je mezi těmito dvěma variantami rozdíl?

Aktovka

Pod názvem aktovka se skrývá školní brašna s jednou velkou skořepinovou komorou. Školní aktovka pro prvňáčka dokáže pojmout jak veškeré učivo, tak i další školní potřeby, například penál. Ve většině případů bývá vybavená bočními kapsami, kam si prvňáček uloží svačinu, láhev na pití či nějaké drobnosti, které mezi učebnice a sešity prostě nepatří. Zpravidla bývá aktovka voděodolná, a tak ratolest ji nemusí zakrývat pláštěnkou. Zapínání je na magnety, a tak ho zvládne každé dítě.

Batoh

Druhou možností, ovšem pro prvňáčka ne příliš přijatelnou, je klasický studentský batoh. Jedná se o vícekomorovou alternativu, do které se bez problémů vejdou nejen věci na učení, ale i potřeby na volnočasové aktivity. Zapínání bývá na zip, což pro prvňáčky může být často náročné. Stabilita jako taková je menší než u aktovky, a proto se prvňáčkům nedoporučuje. Školní batohy patří na záda větším žákům, nikoliv šestiletým a sedmiletým.

Jestliže chcete zakoupit prvňáčkovi aktovku a rovnou i staršímu sourozenci školní batoh pro 2. stupeň, podívejte se do pestrého produktového portfolia značky Stil. Pokud si chcete batoh či aktovku nejprve prohlédnout, stačí navštívit některé z papírnictví ve vašem městě, protože i v papírnictvích se sortiment značky Stil prodává.