Jak správně vybrat záclony a povlečení

Každý výběr bytového textilu vyžaduje pečlivé zvážení hned několika různých parametrů. Při objednávání na internetu však většinou máte možnost výběru z více možností a variant. To však může koupi toho pravého kousku usnadnit či naopak zkomplikovat. V článku se dozvíte, jak si poradit s nákupem záclon, povlečení i dalšího bytového textilu.

Sledujte kvalitní materiál

Bytový textil je v mnoha ohledech i praktickým vybavením do domácnosti, kdy musíte řešit nejenom vzhled, ale i funkčnost. Z toho důvodu je důležité sledovat kvalitní materiál. V případě povlečení bude tou správnou volbou jistě bavlna. Platí, že čím větší podíl bavlněného vlákna, tím lepší. Takové ložní prádlo je totiž příjemné na dotek a nabídne další praktické vlastnosti, jako jsou prodyšnost a schopnost absorbovat přebytečnou vodu.

Vyberte správné rozměry

Když máte zvolené kvalitní materiály, nezapomeňte zkontrolovat také rozměry. To platí při nákupu povlečení, ale také ve chvíli, kdy vybíráte například nové záclony a závěsy. Rozměry vašeho okna jsou totiž z velké části specifické a hodně záleží, jakým způsobem chcete mít záclony pověšené. Od toho se následně odvíjí výběr a objednání konkrétních rozměrů.

Vzhled porovnávejte s dalším vybavením

Pro maximální jistotu toho, že všechno bude barevně sladěné a výsledný efekt bude vypadat dobře, nezapomínejte zohlednit právě design jednotlivých prvků. Bude se vám to totiž hodit také při výběru nových kousků do domácnosti. Orientujte se nejdříve podle velkých kusů, jako je například nábytek. Dále zvolte odpovídající větší prvky, jako jsou záclony, povlečení a další. A k tomu všemu doplňte drobnosti v podobě dekoračních polštářků, ubrusu, utěrek a podobně. Na internetu naštěstí najdete skutečně bohatý výběr, ze kterého si jistě zvolíte tu nejlepší variantu.