Kvalitní hromosvod je důležitý pro bezpečnost během bouřky. Na co nezapomenout?

Při výběru příslušenství k domu je potřeba vyřešit i praktické otázky. Konkrétně se jedná například o potřebu hromosvodu, který představuje funkční prvek pro ochranu před případným úderem blesku. Podívejte se, co všechno je důležité a jak si správně pohlídat, že je váš hromosvod stále dostatečně funkční i po letech.

Od návrhu až po zhotovení

Prvním krokem při realizaci hromosvodu je odpovídající návrh. Většinou je návrh hromosvodu připraven ve více variantách, které jsou stejně funkční, ale liší se umístěním na domě. Sami si pak můžete vybrat, kde to pro vás bude z praktického hlediska nejlepší. Jakmile si zvolíte odpovídající variantu, přichází na řadu samotná instalace, kdy je nutné dodržet všechna bezpečnostní opatření a hromosvod důkladně vyzkoušet. Zkušení pracovníci si s tím však dokážou bez problémů poradit.

Nezapomeňte na zabezpečení elektroinstalace

Kromě samotného hromosvodu, který musí mít všechny parametry v nejlepším pořádku, je potřeba vyřešit i další bezpečnostní rizika. Jedná se například o zabezpečení elektroinstalace, která by rovněž měla být chráněná proti poškození při silném přepětí z nadměrné energie blesku. Díky moderním rozvodům s podobnou ochranou totiž můžete zabezpečit své spotřebiče a snížit riziko jejich závažného poškození právě během bouřky.

Pozvěte si odborníky na revizi

A protože stejně jako u jiných podobných řešení, tak i tady platí, že je dobré provádět revize a ověřovat funkčnost hromosvodu. Doporučený interval jsou dva roky. Kontrola však může být potřeba i dříve ve chvíli, kdy do hromosvodu udeřil blesk. Pracovníci z Hromo elektro provedou důkladnou revizi a vystaví potvrzení, které by mohlo být důležité v případě havárie jako potvrzení pro pojišťovnu, že zrovna zanedbáním revize hromosvodu to nebylo.